Jawa Stadion S22 (1962)

Vlastník garážista
Vloženo 16.4.2016
Aktualizováno 22.12.2021

Rodinný to stroj , zakoupil kdysi otec v železářství..

První dojmy - Je velice pohodlný, velký dojezd na plnou nádrž a rychlost na kochačku akorát. Mínus je , že v plné polní se to musí držet obou ruč , jinak se vlní ..

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele s umem si sám poradit, improvizovat a předvídat . Jeden hospodský , při výletě s kamarády na Pomezní Boudy , nám při jedné ranní opravě u jeho hospody uvařil polévku a při pohledu na opravu našeho staďáka s vystřelenou svíčkou z palice povídá " todle jsem měl doma rok a zestárnul jsem u toho o deset ! .."

Je to dědictví , na něm jsem ve třinácti s bráchou začínal a teď po třiceti letech se k němu vracím. Je to mazel, na podzim jsem dal výlet 300km za dva dny a supr svoboda cestování za pár korun. Není SPZ , netřeba STK , pojistka malá , gumy z dvoukoláku a když si dáte motor do cajku, tak je to bezstarostná jízda..
Ještě vidím dvě výhody u mopeda , za prvé lze parkovat na chodníku v držáku na kola a pak když se to přeci jen porouchá , lze to hodit do kufru dodávky, či pikapu a dokončit výlet i takto ( i na zahrádce Trabanta jsem vezl S11 )..

Marty68
Marty68 napsal 25.09.20 v 10:42 10b.

super recenze i stroj!

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 18.04.16 v 10:29 10b.

Krasavec !! Ať slouží ještě dlouho :)

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 16.04.16 v 22:30 10b.

Moc krásná recenze jasných deset bodíků.Ať ti dělá jen radost draku.

Durand
Durand napsal 16.04.16 v 19:37 9b.

Zestárnul o deset let... Jsem se pěkně zasmál...