Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic (2004)

Vlastník JardaJC
Vloženo 14.3.2016
Aktualizováno 14.3.2016

Skoro po 30 letech zase motorka. I když s ČZ 175 nesrovnatelná. Byl to takový nápad, který jsme se synem zrealizovali během 1 měsíce.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

První dojmy - První kilometry z Rabštejnský Lhoty byly takové křečovité. Vždyť jsem měl pod sebou "neuvěřitelných" asi 45 KW. Ale už někde kolem Pardubic jsme si na sebe zvykli. To nám vydrželo až do minulého týdne.

Motorku bych doporučil pro - Zatím mám zkušenost jenom s tímto jedním strojem. Mě naprosto vyhovoval a nikdy nezklamal.

Doplňky na motorce - Za ty roky motka dostala pár doplňků. Plastové kufry jsem vyměnil za kožené, namontoval přední padák, opěrku spolujezdce s nosičem v USA objednal a nechal namontovat Vance + Hines. Také došlo i na navigaci s BT propojením do helmy.

Nejsem žádný kutil, který by motorce po technické stránce perfektně rozuměl. Jsem uživatel, který leje benzin do nádrže, jednou za rok mášu pošle do servisu a jezdí a jezdí a leští a leští.
Pro mne byla každá jízda krásným zážitkem. Občas i s baťůžkem. Ale žena ježdění nikdy naplno nepropadla.
Drakouše jsem si vybral protože se mi líbil a sedělo se mi na něm dobře i přes moji prostorově výraznou postavu. Technické parametry jsem neřešil.
Jízdy byly kratší, 200 nebo 300 km. Spíše vyjímečně kolem 500 km. Vyjímkou byl rok 2013, kdy jsem se s partou dobrejch kluků z K1400 vydal na Ukrajinu. Za týden asi 3500 km. Zatím můj rekord. Ale to chci změnit, protože takovéto porce nejsou tím pravým pro tento stroj..
Za 8 let ježdění mě nenechal Drakouš ani jednou ve štychu.
A za to všechno chtěl 5-5,5 litru benzinu na 100 km.