Jawa 350/354 Kývačka (1958)

Vlastník rohlicimuz
Vloženo 12.3.2016
Aktualizováno 17.4.2016

Třiapůla kývačka- každý zná, rok 1958 je motor, rám je rok 1960, ostatní díly všemožně, ale snažil jsem se to stavět aby vypadala jako z roku 58-59.

První dojmy - Chtěl jsem jí dlouho, ale vzhledem k dnešním cenám bylo nemožné sehnat za příznivou cenu. Proto jsem si jí postavil.

Přes inzerát jsem kdysi koupil motokáru, kvůli motoru 350/354, motokára byla doma dělaná a mimo kol šla do šrotu, aby se alespoň částečně vrátili peníze, motor jsem doma uložil pod stůl, že se bude hodit. Když jsem se vrtal v 250 kývačce, přehodil jsem do ní tento motor, abych ho vyzkoušel. Projel jsem se jen kolem baráku, takže motor byl plně funkční, akorát trošku zvoní na pravém válci, asi čep..
Třistapadesátku jsem chtěl, tak proč si jí nepostavím? dílů je doma dost, to hlavní- motor mám, zbytek je víceméně shodný s 250tkou. Tak jsem začal skládat, snažil jsem se používat spíše ty přetřené díly, abych nebral ty v původním laku, to by byla škoda. Našlo se vše, až na kolena výfuku, ty jsem za 3 stovky dokoupil a motorka je tak celá, barevně je to šílenost, takže jsem se rozhodl, že tak, jak jsem jí poskládal, jí zase rozeberu, díly očistím a přetřu na zelenou khaki, alá voják. Momentálně jsem ve fázi, že jsem ji jen rozebral. Čeká mě očištění dílů a nějaké ty základní opravy, aby byla provozuschopná, i když jen na ježdění po vsi a po polňačkách. Nebude to žádná "renovace" nebo tak něco, pořád to bude stará vrána, akorát že nebude barevná jak cirkus, ale bude na zeleno. Časem přidám další fotky, jak bude práce postupovat.

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 30.11.16 v 20:50

jawa354- já to vím, používal jsem fakt ty nejhorší díly, tak proto, byla to taková stavba "zadarmo" co dům dal :)

jawa354
jawa354 napsal 18.11.16 v 18:22 5b.

prostuduj si rozdíly mezi kývačkami, máš tam nějaké chyby

panela
panela napsal 04.05.16 v 18:11 1b.

Škoda té jako renovace, ta 354 mohla být krásný veterán, postavili jsme ji z horších sraček.