Jawa 50/20 Pionýr (1979)

Vlastník Bicman
Vloženo 11.2.2016
Aktualizováno 19.12.2018

Tak já nevím, co bych tu psal o fechtlovi, kterýho měl snad každý :) Snad jen, že je komplet ( až na pár drobností ) v původním stavu a v původním laku a chytá na brnk... Jo a má platný doklady :)

První dojmy - První dojmy ? Strašně jsem se začal smát, když jsem si pro něj přišel a stál v garáži mezi HD, Yamahou a Stadionem. Koukal na mně jak tele na nový vrata :) Prostě fechtl, ale můj :)

Motorku bych doporučil pro - Všici, co mají svatou trpělivost :)

Doplňky na motorce - řidič :) Dal jsem jiná zrcátka (origo mám schované), dobová brašna v barvě.

8.2.2016
Vybral jsem si ho proto, protože je nachlup stejně starej jako já a má platný doklady. Je v původním stavu a laku a navíc chytá na první našlápnutí a bez plynu (viz video).
První jízda na evidenční kontrolu byla malým dobrodružstvím v brněnském dopravní špičce, neb pršelo a fechtl měl poloprázdná kola, takže se na silnici motal jak hovno pod splavem. Další harakyry jsou prakticky nefunkční brzdy (su rozmlsanej z kotoučovek :) ), takže když jsem brzdil u první křižovatky z kopce, jel jsem jak prd na náledí a vše zachránily moje tenisky z USA :D :D
Jinak jede pěkně a na rovince jsem z něj vyšťavil i 70km/h. Do kopce klasika ...3,2,1,2,1,2,1,2,1,2,1,2,1,2,1 ... :)
První zastávka byla na již zmiňované EK v Králově Poli, kde se seběhli všichni zaměstnanci STK (SAMOZŘEJMĚ JSEM BYL V MOTOHADRECH hd :) ). Ti prohlíželi stroj a nevěřili, že jsem na tom dojel já. Druhá zastávka byla v HD Brno... tam se málem všichni docvrkali smíchem, ale já byl hrdý a všem jsem sdělil, aby si taky koupili pořádnou mašinu :) Samozřejmě jsem nechal puštěný benzín, takže se fechtl přechlastal a samozřejmě nešel nakopnout, takže další smích a následoval start za pomocí nohou, chytl hned a já odjel...ale jen cca 50m, kde zase zdechl. No nic, cigáro a pár nadávek stroji i mojí maličkosti. Po cigárku chytl opět na první nášlap a tradá na Shell dofouknou kola a pak čistit do garáže. Následovalo zapití stroje v hospůdce s kamošama :)

18.4.2016
Proběhla výměna stojánku a palivoveho ventylu.palivového filtru a faje.

26.5.2017 STK na 4 roky :) Spokojenej jak želva :) N STK se opět všichni přišli podívat a obdivovali ho :)

17.12.2018
Prodáno za 20000,-

Honza_KH
Honza_KH napsal 25.04.16 v 14:07 10b.

Krása

Honza_KH
Honza_KH napsal 25.04.16 v 14:07

kunar
kunar napsal 18.02.16 v 18:34 10b.

Pěknej..taky jsem ho měl zelenýho a sháním,je to srdeční záležitost

muc-ha
muc-ha napsal 15.02.16 v 00:08 10b.

super mašina , tak ať ti to frčí

Lys
Lys napsal 14.02.16 v 21:32 10b.

Super strojovna, vtipný popis a hlavně dobrý ročník!