MZ ETZ 251 (1989)

Vlastník VARANKM
Vloženo 24.12.2015
Aktualizováno 24.12.2015

Na svou dobu výborný stroj, který ani dnes neztrácí jiskru a kouzlo z jízdy.

První dojmy - První jízda na této motorce byla trochu drsná, po cca 15 letech jsem opět usedl na stroj. Měl jsem trochu problémy se řazení a hlavně s přední kotoučovou brzdou. Docela to dobře brzdí. Nicméně to dopadlo dobře a ne na zem.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo fandí východoněmeckým strojům a chtějí se bavit.

Doplňky na motorce - Zadní kufr, ale asi půjde dolů.

Tento stroj jsem chtěl už jako mlaďoch, ale tenkrát nebyly finance. Nejdříve jsem se poohlížel po nějaké panelce 250/350, ale dnešní ceny těchto strojů se vyšplhaly do takových výšin, že jsem od toho upustil. Takže týdny hledání na netu a už jsem ji vezl od slovenských hranic. Cestu jsem si moc neužil, bylo to na jaře 2013, kdy sice ráno svítilo slunce, ale bylo jen pár stupňů nad nulou a foukal silný vítr. Nebyl jsem pořádně oblečený, přilbu půjčenou ze skútra atd. No, přežili jsme.
Motorka se musí držet v otáčkách, jinak výkon uvadá. V zatáčkách se trochu vlní, ale vzhledem k váze se to dá ustát a řidič s tím počítá. Brzdy jsou slušné, dají se celkem dobře regulovat. S úložným prostorem je to na houby, základní výbava se tam nevejde. Co se týče servisu a dostupnosti ND, není žádný problém sehnat v různých cenových a kvalitativních hladinách cokoliv-do posledního šroubku. S motorkou se dá jet po silnici, v terénu, ve městě bez problémů, je docela mrštná, jen v terénu nejsou vhodné silniční pneu, ty, které tam mám. Stačí vlhko, blatíčko, píseček a je malér. Ale na to jsem ji nekupoval. Mám ji na retro vyjížďky.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.08.17 v 15:53 10b.

hruso25
hruso25 napsal 24.12.15 v 21:25 10b.

Krásna o takej snívam do zbierky,no moja manželka by ma asi vydedila , keby som to dovliekol domov.
Jasných 10 bodov.

findejs1310
findejs1310 napsal 24.12.15 v 14:35

krása jí zůstala dodnes
Vždycky to byla pěkná moťka. 10b.

VARANKM
VARANKM napsal 24.12.15 v 13:57

JJ, je po kompletní GO.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.12.15 v 12:33 10b.

10 bodů, je fakt hezká.