Suzuki GSF 1200 Bandit (1996)

Vlastník Nickjeobsazen
Vloženo 14.11.2015
Aktualizováno 14.11.2015

Konečně se mi mi splnil sen, mám doma nahatou krásku. Starší typ motocyklu a rám který je vybrán nad čtyřválcem ho krásně zvýrazňuje. Supr čupr.

První dojmy - Při první projížďce od kupujícího mi přišla motorka dost vysoká a těžká, což se po dvou letech naprosto vytratilo, šírší řidítka mi ze začátku příšli poněkud zvláštní, dříve jsem jezdil na sportu, ale teď už je to ok.

Proč tento stroj? Zkrátka proto, že suzuki je moje srdcovka. Postupem času jsem vyměnil kapotovanou rychlovku, za pohodlnější a klidnější naháč.
Co se ovladatelnosti týče, musel jsem si nějakou chvíli zvykat, stroj je to celkem dost vysoký a těžký, do zatáček by jsem to rozhodně moc neklopil, co jsem koukal tak mám na zadku ještě dost rezervy, ale při větším naklonu, a méně zahřátých pneumatikách, se mi občas stává že mi zadek ujíždí. Se spotřebou jsem se musel tak trošku vyrovnat, při svižnější jízdě se dá bez problému dostat pře osm litrů a více, což je sice pěkný zážitek, ale daleko se pak nedojede, spíše jen tak rychlovku po nedělním obědě, dost pak trpí i zadní pneu, prostředek mízí viditelně každým kilometrem. Pohodovou jízdou se dá najet při 18 litrové nádrži něco přes 300 km, tedy jen málo pod 6l/100km. Po třech letech provozu jedinkrát nezazlobila, jedna menší vada se objevila při špatném spínači na spojce. Na cestování si určitě zvykla, nejeden výlet už jsem s ní projel, s kombinací tankvaku a zadních brašen uveze opravdu vše, se spolujezdcem nemaje problémy.