Suzuki GSX 750 F (2000)

Vlastník MEK0TA
Vloženo 31.10.2015
Aktualizováno 6.5.2023

Vloženo: 09.07.2023, Uskutečněno: 09.07.2023, Zhlédnuto: 62x, Firma: FIRMA:Jan Kozel (Střížovice)

Mám jeden z nejmenších telefonů na trhu za rozumnou cenu (nepočítám iPhone) a stejně je moc velký na všechny mé kapsy. Ne že bych to doteď nezvládal, ale není to ono. Proto jsem se rozhodl, že si na telefon vyrobím držák.
Samozřejmě existuje relativně mnoho možností kam telefon umístit:
1) Na řídítka - asi nejjednodušší možnost, ale umístění je příliš daleko od zorného pole a není kryté proti případnému (lehkému) dešti. Navíc částečně zakrývá výhled na palubní desku/zrcátko a je to takové krkolomné řešení.
2) Na brýle řízení - takto jsem to měl na banditovi, má to podobné neduhy jako v bodě 1), jen to méně zavazí, akorát se zase musím dívat mimo zorné pole ještě níž.
3) Nad budíky - toto je můj případ, akorát shora je zde limit v podobě plexi, tudíž zde vzniká celkem malý prostor, nicméně nějak jsem se s tím popasoval.
4) Pod sedák, do kapsy nebo to zahodit - ideální stav, ale občas se telefon hodí.
Stále jsem nad tím dumal a po dlouhé době jsem došel k závěru, že umístění viz bod 3) je asi nejlepší varianta. Problém byl jak to vymyslet.
Nejjednodušší je držák s přísavkou a lupnout to na plexi; problém přísavky je, že časem degraduje, tudíž už není tak flexibilní a vlivem slunečního záření na zakřiveném plexi přestává držet - několikrát se mi stalo, že mi takto upadla navigace. Naštěstí byla natolik velká, že nepropadla na zem.
Pak je možnost různého destruktivního (tím pádem nevratného) upravování palubní desky, ale tohoto nejsem zastáncem. Mám nejradši úpravy, které lze jednoduše vrátit do původního stavu.
Řešení tedy bylo vymyslet nějakou konstrukci, kterou uchytím "někam". Výsledkem je výrobek viz foto. Skládá se z nosného plechu (2 mm nerez), který je vsunut mezi plexi a palubní desku a uchycen mezi plastové lešení a kapotáž/plexi ve třech bodech. Na tento plech je ukotven (pomocí vlastnoručně frézované hliníkové redukce) jednoduchý šroubovací držák telefonu zn. Fixed, původně určený na kolo. Držák telefonu je nastavitelný ve dvou směrech: dopředu/dozadu a nahoru/dolů - to kdybych náhodou potřeboval nasadit telefon jiných rozměrů, protože moc místa tam není.
Výhodou této konstrukce a umístění je, že bude telefon v zorném poli, v podstatně nic moc nezakrývá a je krytý proti dešti - vyzkoušeno s navigací - pod plexi byla chráněna i za silné průtrže. Navíc jsem si zde vyvedl i USB-C kabel na nabíjení z měniče 12V-5V USB (který mi ležel v krabici asi 7 let), takže je to vyřešeno relativně komplexně. Měnič tam samozřejmě není namačkaný jak od prasete, je našroubovaný na nosný plíšek, který jsem k tomu účelu vyrobil, jen to nemám vyfoceno.
Zbývá pouze komponenty nalakovat a nalepit pěnovou výstelku mezi nosný plech a plast palubní desky, čímž se úplně eliminují pohyby celého držáku vlivem rázů od podvozku.

• Výroba kompozitních kufrů na GSX-F - část I. (resp. IV.

Pravidelnému čtenáři mých deníků neuniklo, že na svém eFku jsem již kufry vlastní výroby měl. Pokud však toto čte někdo, komu tento fakt uniknul, může se uvést do obrazu zde, ve třetí části výroby prvních laminátových ku

Vloženo: 05.09.2022
    Uskutečněno: 04.09.2022
  • Projekt odlehčení GSX-F - část I.

Od jisté doby, dejme tomu rok dva zpět, jsem se rozhodl, že své eFko neprodám. Důvodů je více, ale jeden z těch nejvýznamnějších je ten, že mi v podstatě ve všem motorka vyhovuje (až na nějaké výjimky) a těžko bych pro s

Vloženo: 08.05.2022
    Uskutečněno: 08.05.2022
  • Krkonoše 2018

S Karlem jsme měli v plánu podniknout nějakou víkendovku, jen nebylo jasné kdy a kam se pojede. Když se blížil konec srpna ke konci, ozvala se mi Eva, bývalá spolužačka, kterou jsem hrozně dlouho neviděl. Její dotaz "Tak

Vloženo: 17.01.2019
    Uskutečněno: 07.09.2018