Honda VFR 1200X Crosstourer (2015)

Vlastník Wurst
Vloženo 14.10.2015
Aktualizováno 7.3.2024

Vloženo: 31.10.2023, Uskutečněno: 29.10.2023, Stav tachometru: 249000 km, Zhlédnuto: 80x

Poslední den před změnou času na ten zimní jsem trávil touláním se po Manětínsku. Náhodou jsem narazil na tamní výlov rybníka, tak jsem se šel prvně v životě podívat na tu souhru rybářů při této nelehké práci. Stejně jako před rokem dělám pár fotek u překrásně podzimně vybarvené čedičové stolové hory Vladař nacházející se u Vladořic. Stavím také u zámku ve Štědré, který pořád prochází rekonstrukcí pod dohledem obce a vypadá stále lépe a lépe! Pak už jen kafčo v Bečově a tamními zatáčkami se přiblížím k Mariánským Lázním, odkud už to mám jen kousek domů.
Ze soboty na neděli došlo ke zmíněnému přehození na zimní čas, takže se nám dny ještě o hodinu zkrátily. Vyrážím tedy v neděli už kolem půl deváté ráno na sever republiky a Máchovo krajem se postupně propletu až do Šluknovského výběžku. Sice zde není tak krásné slunečné počasí jako v jiných částech Čech, ale to malebnosti zdejší přírody a okolním vybarveným vrchům nijak neubírá na jejich kouzlu. Kochám se pohledy na část soustavy středověkých původně 23 Holandských rybníků nedaleko České Lípy a po letech se zajedu podívat k větrnému mlýnu Světlík, který stojí u stejnojmenného rybníku a obce. Vracím se téměř za tmy přesně v 17 hodin a nedělní okruh mi celkem nadělil bezmála 500 ujetých kilometrů.

ndravec (23) napsal 01.11.2023 v 12:06

Krásný fotky. Tak takhle dlouhou trasu s vědomím krátkosti dne a nejistého počasí bych teda nedal. Ale vyšlo to ! Místa okolo České Lípy, která jsou v okolí a ani je neznám a přitom to mám kousek ?! Kam na to chodíš ?

1 reakce

Wurst
Wurst 01.11.2023 v 12:17

No začalo to mou zálibou v rozhlednách a větrných mlýnech, těch mám sjeto a navštíveno nespočet. Díky tomu jsem si začal také více všímat míst, která projíždím a předem zkoumat, co je cestou zajímavého a co ještě stojí za návštěvu. Většina mých výletů tak začala dostávat konkrétní cíl. Často hledám na mapy.cz a nebo třeba v turistickém deníku, kde je toho také dost. Pak samozřejmě TV (např. Toulavá kamera), FB a obecně internet jsou nepřeberným zdrojem informací. Prostě když někde něco vidím, co se mi líbí (na netu, v TV atd.), zadám si to rovnou do oblíbených míst v mapách a pak už se jen těším, až vyrazím!
Jinak počasí obecně moc neřeším a jedu, ať je, jak je... Časově to bylo na hraně, ale nic hrozného by se také nestalo, kdybych přijel za tmy, nebylo by to rozhodně poprvé. Nicméně tma a zvěř vybíhající z lesů a polí, to není nic, po čem motorkář prahne, mám s tím už také své zkušenosti, nicméně odradit se tím stejně nenechávám...
Tak kolama dolů a spoustu šťastných kilometrů ti přeji!

Pupi04 (41) napsal 31.10.2023 v 21:51

Super
Hezký fotky a místa

elvis78 (136) napsal 31.10.2023 v 18:58

úžasný pohlednice
, akorát u Vladaře je to moc saturovaný(jinak ostatní super)

SLAY (829) napsal 31.10.2023 v 18:32

pěkný víkend ,technický zvídavý dotaz Kamenný dům alchymisty nějaká nápověda k místu ???

4 reakce

Wurst
Wurst 31.10.2023 v 19:18

On je tam celkem dost zastrčený a snadno se mine a přehlédne. Když jsem tam kdysi cíleně jel, tak jsem ho napoprvé přejel. Na tom místě jsem ho vůbec nečekal.

PSanec (132) napsal 31.10.2023 v 17:56

Moc pěkné foto, zejména ten most u rybníka je úchvatný.

BezprstyBill (0) napsal 31.10.2023 v 16:53

Spica, ako vzdy! Je to ma knihu!

• Konec sezóny...možná úplný konec

Středa 3.4.2024 se pro mého CROSSÍHO miláčka stala osudnou. Před mou bytovkou do mě v jednosměrné ulici nacouval můj soused, který mě přehlédl ve zpětném zrcátku. Prý chtěl parkovat. Důvody je zbytečné rozebírat, protože

Typ: Havárie
    Vloženo: 04.04.2024
    Uskutečněno: 03.04.2024
  • Konec března

Jak jsem již uvedl v mém motodeníku u Godieho, poslední březnové nadprůměrně teplé a slunečné dny se opravdu povedly a nějaké kilometry samozřejmě přibyly i na mém CROSSOVI. Vyjel jsem k nedaleké Vlčí hoře a vyšlápl si k

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • 1. jarní den

Dva krásné slunečné březnové všední dny po sobě. V ten první si udělám menší popracovní vyjížďku po krásných památkách v okolí Přeštic. Do řeči se dávám s majitelem tvrze v Řenčích, který mi o této stavbě říká mnoho zají

Vloženo: 21.03.2024
    Uskutečněno: 20.03.2024