Honda VFR 1200F (2011)

Vlastník ricz73
Vloženo 27.9.2015
Aktualizováno 8.2.2018

Tahle motorka mne uchvátila už před lety - dynamikou, pohodlím, zpracováním. Pro mne je něčím mimořádným, co na silnici nepotkáte každý den. Mít jí doma je o to větší potěšení.

Motorka koupena od FIRMA:EuroCycles (Vítězov)

Honda VFR 1200X Crosstourer: důvod neuveden

První dojmy - Skvělý motor, výborné jízdní vlastnosti. Stroj je dobře ovladatelný a svou hmotnost téměř 270 kg při jízdě úspěšně popírá. Otočení plynem je pokaždé adrenalin (v tom nejlepším slova smyslu).

Motorku bych doporučil pro - Motorka není na blbnutí na okreskách. Je to křižník na dlouhé a rychlé komfortní cestování

Doplňky na motorce - 3x originální kufr, centrální stojan, turistické plexi. Plánuji originální vyhřívané gripy a doladit umístění navigace.

S touhle motorkou jsem před 3 lety strávil úžasný týden, kdy jsem ji měl půjčenou od dealera. Od té doby byla stálicí na prvním místě seznamu "příští stroj". Výkon motoru a zátah je naprosto impozantní, a to v každé rychlosti. Oceňuji kardan, odpadá starost s mazáním řetězu. Přídavné turistické plexi skvěle rozráží vzduch a snižuje únavu při delších cestách. 3 originální kufry jsou skvěle vymakané, instalují se přímo motorku, takže není zapotřebí přídavné lešení.
Třípístové brzdy s velkými kotouči stroj skvěle krotí, výhodou je kombinovaná soustava, kdy při sešlápnutí zadní brzdy zároveň přibrzďuje i předek.
Zatím jsem našel 3 negativa:
1) spotřebu, nádrž vydrží tak na 250 km. S tím jsem ale počítal, takže to není nepříjemné překvapení. Jen je třeba plánovat a častěji tankovat.
2) sedlo nepříjemně klouže. Dá se vyřešit přečalouněním, zatím to neřeším
3) na řídítka se nedá upevnit prakticky nic - jde mi hlavně o navigaci, protože rád jezdím dlouhé cesty. Ram držák do středu vidlice se pořád divně otáčí, navigace na tomto místě navíc brání přístupu ke klíči a je moc nízko.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 09.02.18 v 07:05 10b.

Jak píšeš, moc jich není...Nevím proč Honda do dnešního dne dělá funglovky v kategorii 1200 jen Crosstourer...
Kapota na cestování - funglovka jen maxim. VFR 800, to je škoda...
Ať Ti to sviští!!!

DejvGSR
DejvGSR napsal 05.12.17 v 07:47 10b.

Prohlédl jsem si několikrát tvůj profil a obdivoval fotografie z cestování. Stroj který sedláš je nejen na to určen, ale řekl bych že má k tomu i bonus navíc. Přestože je to stroj na dlouhé vyjížďky, nezapře v sobě sportovní geny a vynikající ovladatelnost. Prostě jízda na ní spíše připomíná sportovní ostrý stroj ale s dostatečnou dávkou pohodlí. Systém kufrů, kardan, další věci usnaďnující pilotovi život. Krásný a nadčasový stroj.

Myschan
Myschan napsal 22.12.16 v 07:19 10b.

Pěknej stroj

wsbk
wsbk napsal 29.09.15 v 08:17 10b.