Suzuki GS 500E (1978)

Vlastník MilanMe
Vloženo 24.9.2015
Aktualizováno 31.12.2020

Krásný vzhled, čtyřválec, osmiventil, DOHC, klasické šoupátkové karburátory, kickstart.

Motorka koupena od ivoxj

První dojmy - Je lehká (jen 205 kg), příjemně padne do ruky, snadno ovladatelná. Do zatáček se pokládá hezky. Brzdy samozřejmě slabé (v porovnání s dnešními) Rám je skvělý a dostatečně tuhý k této nízké hmotnosti a malému výkonu. Nechápu jak někteří zlí jazykové tvrdí, že se tyto rámy kroutí.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro stárnoucí generaci motorkářů :-) Ti nečekají extra výkon, super brzdy a tlustou papuči vzadu.

Můj první japonec v osmdesátých letech byla GS 550 E.
Tato GS 500 E je téměř stejná, jen pro Rakousko měla o 50 ccm snížený objem a s tím související snížení výkonu.
Byla odstavena od roku 1993. Lak už nebyl nic moc, hliník zašlý, tak jsem motorku kromě motoru rozebral a prodělala lehkou omlazovací kůru. Kromě peněz stála fůru času.
Už je opět pojízdná a ještě zbývá postupně vychytat nedostatky.

alfa33ti
alfa33ti napsal 05.05.18 v 10:07 10b.

bruttopyr
bruttopyr napsal 21.05.17 v 21:37 10b.

To je nádhera!!!
Brácha měl někdy okolo roku 1994 GS550E, v černomodré kombinaci, nemohl jsem se na ni vynadívat. Přitom tehdy bylo dobré cokoliv s japonským nápisem na nádrži... Párkrát mě nechal svézt, ale užíval jsem si to, i když jsem mu na ní jenom leštil chromy...
Máš ji v nádherném stavu Užívej kilometry!

chevyr
chevyr napsal 21.05.17 v 14:56 10b.

Náádhera

lantra
lantra napsal 13.11.15 v 19:57

Tak to je nádhernej stroj

p.epanica
p.epanica napsal 30.09.15 v 22:10 10b.

Prostě super ... jen ať jezdí.