Honda CBR 1100XX Blackbird (1997)

Vlastník Micin90
Vloženo 17.9.2015
Aktualizováno 12.9.2017

Oprava převodovky

Vloženo: 09.06.2016, Uskutečněno: 31.05.2016, Stav tachometru: 64700 km, Zhlédnuto: 13x

Takže, po posledním logu v deníku jsem měl spoustu práce s opravou... První část byla spíše loterie, proběhla výměna silně poškozené řadící vidličky za nový kus, která ovšem nepomohla... motor musel ven a napůl.

Po rozdělání převodovky, jsem objevil bolístku kterou můžete vidět na fotce. Problémy hrkání převodovky (4r.s.) byly způsobeny ohlodáním zubů, s největší pravděpodobností špatné řazení nebo řazení bez spojky. Jestli za to můžu já sám nebo to bylo načlé už při koupi je zbytečné polemizovat, prostě se to "posralo" za mojí krutovlády...

Rozhodl jsem se objednat díly z ameriky, kde díly vycházelyo 50% levněji, samozřejmě je třeba si připočítat DPH které Vám na celnici vyměří při hodnotě zásilky vyšší než 22Eur. Nicméně stránky Partzilla které jsou větší bráška Partsdepotu, měla příznívé ceny, rychlá odpověď na dostupnost zboží a prémiové služby co se týče dopravy zboží. 24.5 bylo zboží naskladněno v Louisianě USA, 25.5 odpoledne odesláno, a 27.5 večer bylo zboží na pobočce UPS v Brně. Vyměření cla a vyřízení DPH provedla UPS bleskově a hned po přijetí balíku v Německu :D Takže než vůbec dojelo do Brna, bylo všechno papírování hotové a v Pondělí kolem oběda jsem měl balíček na stole, pouze jsem zaplatil DPH + drobné clo kurýrovi :)

Oprava proběhla úspěšně, prvních cca 100km byl z převodovky slyšet drobný hluk, ale v aktuálním nájezdu od opravy 200km je hluk již téměř neznatelný.

Servisní manuál od hondy do ruky a ze cvičené opice je rázem mechanik :D

Micin90 (0) napsal 07.08.2016 v 21:50

Ahoj Jaro, existuje přímo klíč na povolení spojky od téměř každého výrobce, není to úplně levná záležitost, a tak jsem ho nekupoval, použil jsem ocelovou trubku obalenou hadrem (proti škrábancům) do zadního kola jako aretaci proti otočení a pak jsem povolil hlavní matici na spojkovém koši. Bylo to takové nouzové řešení, ale fungovalo výborně a nestálo mě to nic :D pokud by jsi chtěl trochu bližší asistenci, tak napiš na stalker90koca@gmail.com poradím jak budu moci ;)

JaromírCBR (0) napsal 03.08.2016 v 13:39

Taková malá otázečka na povolení spojkového koše jsi měl aretaci nebo jsi to dělal vzduchem ? čeká mě převodovka na 600F PC 35 a přemýšlím co sehnat dík za odpověď

MaCe1971 (25) napsal 09.06.2016 v 15:08

Tak to seš dobrej, že ses do toho pustil sám, já bych si na to netroufl. A funguje to!

Micin90 (0) napsal 09.06.2016 v 13:27

Cenovka dílů z ameriky vyšla s dph i clem na necelých 7000kč, vidlička stála 2000 a nějaké těsnění za pár kaček. Takže 9000,-kč celkem. Spravoval jsem sám, takže práce "zdarma", stálo mě to jen jedno omdlení po 3ch dnech kdy sem po praci byl az do 10 na dilne a hrabal sem se v tom :D

Merick4 (1) napsal 09.06.2016 v 11:06

Super, gratulujem k oprave. Mimochodom, aká bola cena prepravy?

• Bolístka

Tak, legendární bezproblémová Honda zradila. Věk materiálu a pravděpodobné chyby v řazení předchozích majitelů (a asi i moje špatné řazení občas) se podepsalo na stavu převodovky / řazení. Po poslední vyjížďce lze kon

Typ: Oprava
    Vloženo: 20.04.2016
    Uskutečněno: 20.04.2016
  • Doladění po posledním servisu

Od posledního záznamu v deníčku uplynulo pár týdnů :D . Od té doby jsem docela bojoval s tvrdostí brzd, po vyčištění a výměně těsnění pístků na třmenech, jsem ještě vyměnil těsnění i pístek na brzdové pumpě. To mělo za n

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.04.2016
    Uskutečněno: 11.04.2016
  • Brzdový horror

Jako část zimní údržby (olej, klepající spojka, ojeté gumy, apod.) jsem se rozhodl, že obměním dosluhující obložení předních brzdičů. Jako první problém na který jsem narazil byly bezpochybně lehce zkorodované jistící šr

Typ: Údržba
    Vloženo: 07.03.2016