Kawasaki GPZ 500 (1999)

Vlastník Toxxim
Vloženo 3.9.2015
Aktualizováno 28.8.2016

Moje první větší motorka po Cagive a Yuki,je to jiný šálek kafe...

Motorka koupena od Jenick

První dojmy - Po enduru mě to lákalo víc na delší cestování,spíše na nějakou silniční polokapotáž. Na silnější motorku jsem měl zatím čas,ale už jsem měl představy jakou bych tak osedlal... Výběr byl z mnoha kusů,takže jsem měl aspoň více času na prošmejdění a vybírání té pravé. Líbila se mi Yamaha Fazer 600,ale ta se bohužel moc nevyskytovala škrcená do 35KW. Takže nakonec jsem vybíral mezi Yamaha 600 Diverxon a Kawasaki GPZ 500. Recenzí bylo mraky takže jsem měl čas pořádně vše prostudovat. Po bloudění po bazarech jsem našel inzerát na GPZ poblíž mého bydliště (25km daleko). Domluvil jsem se s majitelem kdy se mohu kouknout a vyzkoušet motorku. Po shlédnutí motorky jsme si plácnuli a během týdne se jelo pro motorku Já jsem ještě bohužel neměl řidičák na A2,takže to odřídil otec.Zrovna v ten den prudce pršelo a k tomu byla pneu vepředu sjetá. Gepinu jsme uložili do garáže kde stála 4-6 měs Na podzim jsem koupil baterku a připravil se na sezónu.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti , kufr

Motor :
je starší, nicméně pořád velmi dobrý motor o zdvihovém objemu 498cc, který dává nejvyšší výkon 59 koní a kroutící moment 46 Nm
se spotřebou je to kolem 4-6 litru na 100km.

Výbava:
Celkem pohodlné sedlo je umístěno ve výšce 775mm a nádrž pojme 18 litrů paliva, což stačí na dojezd zhruba 325 km.

elvis78
elvis78 napsal 07.04.16 v 09:00 10b.

krásný yangtimer a super stavu.

kefi
kefi napsal 04.02.16 v 19:01 10b.

Hezká, taky jsem nad ní uvažoval před prvním XJ. Ať slouží. A opatrně na to ježďění v kraťasech, časem se to projeví :D

Smoukyasek
Smoukyasek napsal 05.09.15 v 16:46 10b.

Hodně pěkná! ať slouží

Saxn
Saxn napsal 03.09.15 v 19:58 10b.

Velmi dobrý výběr , tenhle motor je nezničitelný nezmar a pracant