BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník Tekra
Vloženo 5.8.2015
Aktualizováno 21.10.2018

Je to velký stroj pro pohodlné cestování.

První dojmy - Při prvním nasednutí na moto, přišlo zklamání, že si ji nemohu koupit, protože se svojí výškou 176 cm skoro nedosáhnu nohama na zem. Naštěstí šlo sedlo řidiče snížit a pak už to bylo lepší. Čekal jsem, co bude až se motorka rozjede. Jak se bude takový obr řídit? Po rozjetí se velká hmotnost úplně "vypaří" a motorka jedem, kam chceš. Musel jsem si zvykat na odlišné ovládání blinkrů - levý levým palcem a pravý pravým palcem. Vypínání obou blinkrů pravým palcem druhým tlačítkem. To mi trochu trvalo a tak jsem chvílemi troubil, protože tam, kde je vypínání blinkrů na pravé straně, je na levé straně klakson.

Motorka je hezká na první pohled, silný motor, pohodlné cestování, kvalitní zpracování, mnoho pochvalných recenzí. I přes negativní recenze, že už je přesgéesováno jsem chtěl to, po čem jsem snil.
Při delší jízdě jsem ocenil výbornou ochranu proti větru. Přes přední plexi jde proud vzduchu vysoko nad mojí helmou. Široká nádrž trochu chrání i nohy - vyzkoušeno při jízdě v létě v kraťasech (vím, že jízda bez moto oblečení není to pravé - sám jsem byl kdysi vyzkoušen jedním plechovkářem, jak kvalitní mám chrániče v bundě a kalhotech, když mi na křižovatce nedal přednost).

musak1978
musak1978 napsal 22.10.18 v 08:00 10b.

Čus za motorku dávám deset bodů,ale za servis ktery BMW má a že vím o čem mluvím =minus 100 jinak hezká barva.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.08.17 v 21:24 10b.

Petr_TA
Petr_TA napsal 11.08.16 v 22:21 10b.

Dobrá volba
Červená jí taky sekne

boucek69
boucek69 napsal 05.08.15 v 09:22 10b.

za 10b barva taky červená je moje hezkej BW