Babetta 207 (1983)

Vlastník Tonnybabett
Vloženo 31.7.2015
Aktualizováno 31.7.2015

Krásná babetka po renovaci, typ 207/356 - jedna z posledních 207, doplňky z 210 jako jsou třeba přední světlomet nebo tachometr.

První dojmy - Jakmile se mi moped dostal do ruky, ihned byly vyzkoušeny jeho jízní vlastnosti, které hodnotím velmi kladně. I když se zdá, že je to vlastně jen kolo s motorem, tak té 1,1 Kw o sobě dá vědět ani nebudete tušit jak (roztrhlé rifle i s kolenem) :) .

Jelikož mám prozatím řidičský průkaz pouze sk. B, můžu si dovolit pouze stroje podobného kalibru (skútry jdou mimo mě), prostě mám rád takový ty starý plecháče na které stačí kladivo a desítka klíč a myslím že je s nima mnohem víc zábavy než z nějakým novým plasťákem (nic ve zlém proti skútristům) :). Do ruky se mi proto dostala tahle krasavice, na které bylo ovšem potřeba udělat pár změn. První a nejzásadnější byla výměna celého válce. Dále bylo pár maličkostí jako řetěz, rozeta a původní karburátor byl nahrazen lepším Dellortem. Potom dostala babettka i nový kabátek, který nahradil originální kombinaci bledě modré a svštle šedých blatníků. Za rok ježdění a dovádění na ní mám najetých myslím že docela úctyhodných 3500 km. I když občas zazlobí a nechce se jí někdy ani nastartovat, tak žádně závažné problémy s ní nejsou. A kdyby náhodou, tak celá babetta je tak jednoduchá že to spraví snad každý.

Tonnybabett
Tonnybabett napsal 20.11.17 v 19:34

Díky moc jooooo to byly časy Díky i za Babettu

DejvGSR
DejvGSR napsal 17.11.17 v 19:47 10b.

Krásná origo Babettka. V době jejího vzniku jsem opravoval po dědovi Pionýra 20, a pak bez plechů, sedě na nádrži s klukama lítal po lesích a polích v okolí rodného bydliště. Krásné časy. Přeju Babettě dlouhý věk a skvělého řidiče.

Scalio
Scalio napsal 22.01.17 v 22:46 10b.

Moc pěkná Babetka

Tonnybabett
Tonnybabett napsal 06.09.15 v 13:55

díky

hruso25
hruso25 napsal 31.07.15 v 22:42 10b.

Krásavica.