Suzuki DL 1000 V-Strom (2007)

Vlastník dafikk
Vloženo 29.6.2015
Aktualizováno 15.6.2020

Vloženo: 08.07.2019, Uskutečněno: 05.07.2019, Zhlédnuto: 14x

Tak jsem opět vyrazil se Standou z České Třebové. Odjezd byl trochu napínavý díky Standovi. V 6hod vyrazil z České Třebové a byl opravdu rychlík. V 7:40 na mě zvonil u baráku. Otevřel jsem mu jen v "trenažérech" s vyvaleným pupkem a očima
Ovšem mělo to jeden podstatný háček. Standa si v Brně vzpomněl,že zapomněl doma doklady Chtěl jet bez nich,aby jako nezdržoval,což jsem odmítl při představě,že nás zastaví hlídkující SS sturmbanführer od rakouské CaK policie a začne ho dusit. Domluvili jsme se,že počkám,odložíme odjezd na později a kdyžtak někde vezmeme kus po dálnici,abychom to urychlili. Ještě mu kladu na srdce,ať jede opatrně,ať se něco nestane. Standa kývne a už zase letí zpět k domovu. Je mě ho až líto. Ještě jsem se pořádně neodlepili z Čech a on už bude mít za sebou,po návratu do Brna pěknou porci kilometrů. Věci mám nachystané na motorce,motorka stojí před barákem,já jsem po snídani,tak se trochu natáhnu k TV,požitkářsky zavřu oči a za chvíli klimbám... 11:45 zvoní Standa (už jsem jeho KTM slyšel otevřeným oknem. Jdu otevřít dveře a už na první pohled na Standu vidím,že se něco stalo. Standa s trpkým úsměvem sděluje,že měl nehodu. Na křižovatce vlítl do auta zezadu. Sice to ještě chtěl zachránit a strhl to doprava a ani nespadl,ale svým levým předkem bouchl do auta před sebou a rozbil mu koncové světlo. Sám má na masce vedle světla otisknutou barvu po nárazu,rozbitý blinkr a rozšklebenou levou kapotu. Obhlížím škody a je mě ho ještě víc líto...
Na první pohled to moc na škodu nevypadá,ale utržené držáky kapoty,rozbitý blinkr a divně se třepající plast na masce jakoby volali číslovku 10.000,-Kč. A k tomu dal chlapovi 2500,-Kč za rozbité světlo na autě,výměnou za milosrdenství gentlemanské dohody bez policajtů a sepisování nehodového protokolu. Z průhledné kancelářské lepící pásy jsme vytvarovali nový levý blinkr a jedeme směr Slovensko po dálnici. Máme před sebou skoro 500km. Maďarsko jsme jeli mimo dálnice. Ale ty roviny...ty roviny... 80km rovně,pak je mírná levá a za dalších 65km trochu doprava Se třema zastávkama a plechovýma prdelama dojíždíme do Gostilny Brančurnik
Chudák Standa...ten to má o 300km více.

Hospoda je u silnice,vaří,čepují pivo,pokoje za 30,-€/osoba/noc se snídaní. Snídani udělají podle toho na co máte chuť a na motorky mají parkplatz za brankou. No není to úžasné...?!? Je to úžasné...!!!

Dali jsem si výbornou večeři,u té naplánovali zítřejší den a k tomu jsme si objednali už méně výborné čepované Laško. Pivo jsem záměrně nejmenoval,protože více než pivo to byl spíš takový "výplach z trubek" Když ani po druhém půllitru nebylo Laško lepší,tak jsem šli spát.

Druhý den jsme se vypravili směr Bled a za mým synkem Alešem do Bohinjske Bistrice,kde byl s chlapama na rybách.

Těšil jsem se na Bled,že se i třeba vykoupu 1,5km před Beledem byla fronta aut a tak jsem to vzali po "čáře" kupředu ještě s jedním slovinským skůtrařem. Bylo zajímavé sledovat jak auta různé národnosti reaguji na motorky,jedoucí vpřed v koloně. Zatímco Holanďané,Němci,někteří Češi a Poláci uhýbali ke kraji,abychom mohli projet,tak Rakušáci,Slováci,Maďaři,Slovinci buď neuhnuli vůbec,nebo ještě najeli blíž středové čáře,abychom nemohli projet. A u jezera hlava na hlavě. Na koupání kašlem a jedem dál. V souvislosti s tímto a tím jak jsem jeli kus přes Rakousko a jak se chovají Rakušáci,jako naschválníčci,jsem na vážkách jestli nepřejmenovat Rakousko na Čuráčí zemi (zahraniční název by mohl být ve volném překladu Lofas land),nebo Pračurákov a podobně. Habsburská krev a chováním k Čechům by to tak odpovídalo. Nejsou to samozřejmě všichni,ale poměr 70% idiotů,20% poloidiotů a 10% jakžtakž normálních Rakušáků,tomu jen napomáhá. Jeden příklad z mnoha...kdy dojedete v krásných serpentýnách Octávku s rakouskou SPZ. Táhnete se za ním 30-50km/hod a když je dostatečně dlouhá rovina mezi dvěma vracečkama a chcete předjet "pana opatrného",tak najednou jedete 90km/hod vedle sebe a pan idiot si vás dovede vedle sebe do další vracečky tak,že jedete úplně nejnemožnější stopu a ještě vás to vytáhne do protisměru,kde naštěstí nic nejelo. No zanadáváte si do helmy,ale jedete dál,hodíte to za hlavu a chcete si užít zatáčky. Když přijedete na hranici SLO/A tak si pan "namistrovanejrakouskejšulin" stěžuje policajtovi,který kontroluje pasy,že jezdíte nebezpečně. Naštěstí to policajt neřešil. Takže jak... Pračurákov,nebo Čuráčí země...??? "...mým národům...zvláště pak milým Čechům..." Jára Cimrman by řekl: Vyhladit to Habsburské plémě,až do kořene
Tak konec stěžování. Takže jsme dojeli za mým synkem do Bohinjské Bistrice. S chlapcem jsme si dali zmrzku,oběd a kafe a na oplátku nám ukázal fotku s pstruhem z místních vod,který narostl do 72cm délky.

U kafe jsme naplánovali cestu zpět horama,rozloučili se se synkem a vyrazili vstříc dobrodružství a přírodě v horách. Na to,že jsme vybrali opravdu úzkou cestu,jsme na ní potkali 3 české auta a 2 slovinské. Prázdniny jsou znát,lidi jsou i tam,kde normálně není ani živáčka.

Měli jsme i jednu "adventure off vložku" kdy jsme se jeli po šotolince,která nás zavedla do lesa,kde už to bylo horší. Od lesáků vyjeté koleje,prudké vracečky ve svahu a rozježděná cesta od velkých aut vyžadovala průjezd na jedničku,přes spojku s nohama na zemi a leckdy třeba na třikrát. Co si budeme vykládat...V-Strom se do terénu jen tak tváří a s váhou 230kg + 100kg soudruh řidič,není úplně etalon skvělé průjezdnosti takových cest. Ale tak nějak v klidu si to šineme a užíváme i tohoto nezvyklého úseku cesty až dorazíme k úseku,kde se sesul svah a přes cestu spadl strom. Silnice 927 neprůjezdná díky sesuvu půdy a spadlému stromu. Vrátili jsme se asi 2-3km na cestu 428. Jdu to okouknout,jestli to náhodou nějak nepřestrkáme přes ten strom a kus svahu,ale zatím "závalem" je cesta samý šutr,tráva do pasu a je vidět,že tama už dlouho nic neprojelo Radíme se co dál a hned jsme zavrhli možnost to nějak strkat. Je tam docela prudký svah a kdyby nám těch 230kg váhy vyklouzlo z ruk,tak by pěkně jela asi 50m ze stráně a zarazila by se o nějaký strom. Standa trochu panikářsky vzdechl,že ta rozbitá cesta směrem dolů bude očistec na zemi.
Díky moderní technice jsem našel jinou cestu,ke které jsme se vrátili a pokračovali.

Na penzion jsme dorazili před 19hod. Dali jsme si večeři,Laško na žízeň a já pak raději bílé víno,které bylo na jiném levelu než Laško. Po celodenní únavě mě začali padat dekle,když ještě slunce svítilo Povídám Standovi,že se jdu na chvíli natáhnout a pak si ještě dáme pivo. To bylo asi 19:30hod a od té doby nevím o světě. Standa na mě prý ve 20:30 bouchal,ale já o tom nevím Stando promiň...staré kosti potřebovali odpočinek

V sobotu ráno odjíždíme. Dali jsme si snídani ve venkovském stylu. Kulaté prkno plné pršutu,výborného suchého salámu a sýru. A i když jsem číšníkovi řekl,,že chceme malou porci,tak se to nedalo sežrat.
Připadá vám to jako krátký výlet?? No nebyl to úplně ten s těch delších,ale musel jsem se vrátit v sobotu,protože jsem byl pozvaný na narozeniny. Čtvrtek přesun do SLO,v pátek ježdění po Slovinsku a Rakousku a v sobotu návrat. V tomto je Standa dobrý parťák. Porce kilometrů nijak nekomentuje,nestěžuje si a jezdí.
Ještě jednou díky tobě Stando za společnost a věřím tomu,že co nevidět opět vyrazíme. Že by ten Durmitor v září...?!?

• Albánie + MNE + BiH 2019 aneb...panu učiteli s láskou

Přes rok plánovaná Albánie konečně vyšla. Rozhodl tak Standa,který si to tak nějak vzal na starost,a já byl rád,že po dlouhé době nebudu muset mít zodpovědnost "vedoucího skupiny",nebudu muset nic řešit,jen pojedu tupě z

Vloženo: 23.09.2019
    Uskutečněno: 16.09.2019
  • Bosna 2019

Na podzim 2018 jsem chtěl ještě vyrazit na poslední trip do Bosny. Než se to podařilo nějak dát dohromady,tak už byla zima a všechno plánování bylo tak nějak v háji. Myšlenky na Bosnu jsem se ale nezbavil a úporně to plá

Vloženo: 22.04.2019
    Uskutečněno: 21.04.2019
  • Znovu na Zakyntos

3...2...1...odjíždíme...konečně jsem se dočkal!!! Tento rok to ale je odjezd na můj milovaný Zakyntos ve znamení nervového vypětí v pracovní rovině a tím pádem časový pres. Odjíždíme...ale...spoustu věcí jsem nedotáhl do

Typ: Dovolená
    Vloženo: 18.08.2018