ČZ 175/477 (1969)

Vlastník Expedro
Vloženo 23.5.2015
Aktualizováno 9.3.2020

CEFE racer z ČZ 175 477. Krutopřísný supersport ze stroje od kterého byste to nečekali.

První dojmy - Moto původně přestavěno na enduro.Dlouho stála u kámoše v garáži a zavazela.Slovo dalo slovo a tak jsem moto koupil.Po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl ,že kategorie CAFE racer je pro daný stroj vhodnější.

Motorku bych doporučil pro - Pro fandu CAFE racer.

Motorka byla nepojízdná,ale to v dané chvíly nebylo rozhodující.Byl podzim,tak jsem měl program na zimu jasný.Postavit CAFE RACER.Tato kategorie motorek se mi líbí
pro svoji jednoduchost.Na motorce pouze věci nutné k provozu a nic víc.
Začala fáze odlehčování.Z motorky jsem odstranil veškeré zbytečnosti včetně oil-mastru,který byl stejně mimo provoz a jenom brzdil kliku.
Následovalo vymyslet nádrž ,podsedák,blatníky.Muselo to být šité na míru.Z laminátem mám dobré zkušenosti,tak to snad nebude problém.
Po odladění designu následovala repase mechaniky.Výbrus ,ložiska,spojka a vše co bylo potřeba se vyměnilo.
O napájení se stará VAPE + kondenzátor pro vyhlazení napětí.12V a150W určitě dostačuje.
Následovalo lakování Komaxit- rám,ráfky, bílá perleť+černí matná lamináty.Poté polepy a hurá to všechno vyzkoušet !
První dojmy z jízdy byly zajímavé.Posaz je hodně extrémní ale přijel jsem vysmátý jak sluníčko.
Na motorce jsem byl na JAWÁČI ,což bylo cca.260 km a řekl bych ,že je to tak limit denního nájezdu km..CAFE je spíš na kratší vyjížďky.
Výstavy :
EUROBIKE FEST 2013 2 místo v kategorii TUZEMÁK
BOHEMIAN CUSTOM 2014 3 místo v kategorii CAFE RACER

Momentálně je ČZ CAFE na prodej.
To víte ,další projekt.

jawys
jawys napsal 28.05.16 v 21:16 10b.

to je inéé kafee
www.175jawa.wz.cz

muc-ha
muc-ha napsal 13.03.16 v 22:02 10b.

Jó kafíčko, tak to můžu

-Jandys-
-Jandys- napsal 26.09.15 v 21:16 10b.

Máš ode mě 10.tku za odvahu a i dobře odvedenou práci,moc pěkná a nedej na jiné kecy

PanCanaLL
PanCanaLL napsal 07.07.15 v 23:50 1b.

delfín za 45000

Dolin
Dolin napsal 25.05.15 v 09:44 10b.

Krása. Ale i to původní, z čehos to stavěl, je (bylo) docela hezké. Já dovalil nedávno takovou 634 v provedení KSČ Supersport,...