KTM EXC 500 Six Days (2023)

Vlastník erbe
Vloženo 31.3.2024
Aktualizováno 16.5.2024

Vloženo: 20.04.2024, Uskutečněno: 20.04.2024, Zhlédnuto: 108x

Zadovážil som údajne nerozbitné späťáky + RAM úchyty. Zkrkadlá sú na poťažkanie veľmi prekvapilo ťažké. Na pohľad človek očakáva menej ako polovičnú hmotnosť. Stredové RAM úchyty som zobral plastové, lebo skúsenosti s kovovými ešte z CRF boli, že aj tie vážia tonu. Po skompletovaní ale zrkadlo vôbec nedrží vo svojej polohe. Niet nad to, keď človek investuje cez 150eur za debilné späťáky a ešte to treba ladiť aby to fungovalo. Dal som do svoriek pokusne pásiky duše. Pocitovo to drží lepšie, uvidíme čo ukáže reálna prevádzka.

Po krátkom výjazde v náročnejšom teréne sa ukázalo, že ani 1,3bar nestačí na zabránenie pretáčania prednej pneu na ráfku. Nahodil som preto halter a objednal vyzažovacie závažia, lebo bez nich to nepôjde.

Ešte som vymenil odvzdušňovák nádrže za kus hadičky ktorú som strčil do krku riadenia, tak ako to je vyriešené na sériovej nádrži.

• Ventily, páčky, batožina update

Prekročili sme magických 100mth, takže som preventívne skontroloval ventily. Je to megarýchly proces, ktorý som robil na EXC prvý krát a od plne nastrojenej motorky naspäť do rovnakého stavu zabral sotva hodinku. Najviac

Vloženo: 06.06.2024
    Uskutečněno: 06.06.2024
  • Výmena oleja

Výmena oleja po 20mth a 660km. Bolo viac pomelého endura a spojkovania a na oleji to poznať. Sitká aj magnet čisté, takže olejový filter som nechal bez výmeny. Blížime sa ku 100mth, za mesiac pred odchodom na cestu vym

Vloženo: 16.05.2024
    Uskutečněno: 16.05.2024
  • Vyváženie & drobnosti

Aliexpress dodal ručnú vyvažovačku a závažia, takže som to pokusne nahodil. Priorita bolo predné koleso, pretože to je nevyvážené výraznejšie, prtože halter je pri ventile, takže sa kombinujú masy na malom úseku. Bohužia

Vloženo: 13.05.2024
    Uskutečněno: 13.05.2024