ČZ 250/471 (1975)

Vloženo 24.4.2020
Aktualizováno 25.12.2022

3. Podzimní sezona

Vloženo: 18.12.2023, Uskutečněno: 18.12.2023, Zhlédnuto: 226x

Další motosezóna v plném proudu. Každoroční seriál tří tajných závodů za námi. Letos trošku na houpačce. Ale to tak u strakonické Zrady je obvyklé, ale i u českého počasí

První podzimní vyjížďka naprosto v pohodě. Stroj sloužil, přidal se další jezdec s novou stavbou Jenčus. Jen jsem si uvědomil, že jízda ve stupačkách je stále pitomá. Potřebuju níž stupačky.
Moc práce, zvedl jsem řídítka o další tři cm.

Tajný závod Třeboň
Výší řídítka jsou fajn. Ale nestihl jsem vyzkoušet pořádně.
Start super, v první zatáčce asi osmej, brzdy a do další zatáčky pátej.
Sleduju problém v řazení. Další zařazení už neprobělo. Zůstala tam dvojka.
Obkroužil jsem mx/enduro trať, na které se jedním kolem začíná a následně končí. A skončil jsem. Na dvojku bych možná něco odzávodil, ale v bažině která se vždy jede, bych nechal spojku i motorku.

BOZ Votice
Pátek večer, den před závodem, a padá hromada těžkýho sněhu. Na Benešov a začátek prosince obvyklé tak dvacet let zpět.
A sníh padá a padá. Ráno hodinu odhazuju sníh před domem. Napadlo cca 40cm. Soběslav hlásí 50 !
Cesta do Votic v pohodě, silničáři silničujou. U votic je už ale souvislá vrstva těžkýho sněhu. Vyjet nad Votice, na kopec k trati s mym zadohrabavym transitem zážitek. Do depa se dostat, chybí asi 20 výškovejch centimetrů, a 3m na vzdálenost. Abych měl ve prospěch zase gravitaci. Čtyřkolka mě popotahuje, a taháme další. Předokolky jsou na tom většinou hůř
Vyndavám Zetku, a zkoušim jestli to vůbec má smysl.
Nekompromisní 754-ka od Mitasu, a brutální hrubost 350-ky vedou čízu zavátou krajinou s lehkosní polární lišky.
Půjde to.

Volá Démon, že jeho LT se nevyhrabalo z hlavní (1/3) na šousku do Hostišova a k trati. Motorka funguje jako záchrané vozidlo. Nakonec mu na dvakrát vezu řetězy, a do třetice posílám čtyřkolku.
Nadrážkovanou silnicí se nejede dobře, ale pohyb je spolehlivej.
Nová C19 vepředu, a 754 vzadu byly dobrej kup před sezónou !

Orientační závod se nekoná, šipky by pod sněhem asi nebyly vidět.
Čtyřkolka vyjela něco jako ovál, a jezdíme něco ve stylu plochý dráhy.
Dvě jízdy vyhrávám, jednu prohrávám.
Následuje odhlasovaná vyjížďka. Jízda ve sněhu je prdel. Hned na prvním rozjetí jedna kejvačka jde k zemi.
Kejvačky obecně jedou dle staré školy. Nohy na zem, a nějak to jede.
Já ve stupačkách jedu docela důstojněji. Nakonec jsme namotali asi deset km. Srandy byl kopec. Jako jedinej jsem zkusil obkroužit mx trať. Místama jsem ani nevěděl jestli nejedu jinudy. Pod sněhem jen dedukuji kde je zatáčka, a kde lavice.
Sedmé místo je nakonec fajn

BOZ Nihošovice
Po sněhu ani pomátky, to jsme skoro na šumavě. A uběhlo jen 14 dní.
Start super, hned na startovní rovince první. Do první zatáčky první. A první místo držim až do druhý kontroly.

Na druhý kontrole podepsat, vypít Capri-Sone pitíčko, a hodit velkou molitanovou (hrací) kostkou šestku. Nedaří se mi..
Vyrážim třetí. Samozřejmě chvilku dvoum kývacím motokrosům dýchám na záda, až jim ujíždím.
Kontrola č3.
Vylosuj si.. Mlíko a Mrkev
Co to je ? Tady si vem půllitr mléka, a mrkev. Mrkev velikosti hovado. To je katastrofa. Když mám snědenou třetinu, tu tenčí, přijíždějí další.
Ti si tahají Lahváč a Chleba. Krajíc chleba zapít pivem, to je nic proti obří mrkvy.
V posledním centimetru mrkve mě vyhazujou abych už jel do prde_e.
Vyrážim pátej Přímo proti kopci, kde bylo vidět několik trápení a opětovnejch pokusů. Vylítám nahoru s prstem v nose.
Místama cyklokompijůtr ukazuje i 90. Na lesní/polní cesty masakr. Na rozmáčenejch loukách to tak nejede, a jen to uchcává. Kupodivu ztahuju náskok, a biju se dopředu.
V jeden moment dělám navigační chybu, a ve vsi nevidim šipku. Vracím se, ale dojíždí mě další. Zase otočka. Jedu za ním.
Na výjezdu ze vsi šipka ale z pohledu proti. Zase otočka. V tom vidim Ondru, nejspíš "prvního" jezdce. Jedu za ním a doufám že mám všechny kontroly.

Byla ještě jedna. Házení koleček od kočárku na roxor. Sešli jsme se tří, ani jednomu to nešlo. Ale zdržení malé. Předjíždím další. Až závodím s Ondrou. Závodíme na lokty až do cíle. Nakonec se vyklubalo 3. umístění

Béďa17 (1) napsal 06.03.2024 v 07:04

Jako vždy skvěle popsáno.

• Alpy 9/2023

Do alp jezdíme každoročně, né že bych se vždy zúčastňoval teda, ale snažím se. Byl jsem na Bětce, byl jsem na Panelce. Ale proč nevzít cestovní enduro, který má vyhřívaný rukovjeti, pohodlnej posaz, trošku nad 90 vibruje

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.09.2023
    Uskutečněno: 05.09.2023
  • Zahájení motosezony - Podzimní závody

Přišel podzim, bylo třeba odjarnit Čekej Zradu. Něco o exhumaci jsem již napsal v předchozím záznamu, ale hlavní katalyzátor byl "serial" závodů. Třeboň. Déšť a déšť. Stále jen pršelo, a vyhlídka že sobota bude be

Typ: Sraz
    Vloženo: 25.12.2022
    Uskutečněno: 17.12.2022
  • Repas kyvky tuningem + dvoupáky

Při ukončování sezony, na kosohorské zahajovačce, jsem sledoval už absolutně nevhodné chování mordorcyklu. Že se blíží konec kyvky jsem tušil, ale při zjišťování vůle jsem nepochodil. Teď letim z kopečka od Nesvačil na

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.12.2022