Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Výměna oleje ve vidlici, vyčištění brzd a promazání přepákování

Vloženo: 26.10.2023, Uskutečněno: 26.10.2023, Stav tachometru: 60741 km, Zhlédnuto: 115x

Sezóna sice ještě nekončí ale v týdnu už nemam moc šancí se projet, bo už je brzo tma a já se většinou domů dostávám pozdě, mám alspoň čas na trochu údržby.
Jelikož jsem měl doma balení oleje do vidlice navíc, řekl jsem si, že když jsem letos trochu víc jezdil mimo silnici, tak si po sezóně opět olej ve vidlici vyměním. Alspoň uvidím jak ten olej po nějakých 6,5t km vypadá. Není to tak obtížná operace, když už vím jak na to, olej stojí pár stovek, tak proč nedopřát stroji novou náplň..
A tak jsem včera vidlici rozhodil, olej vylil a přes noc nechal z vidlice vykapat. Olej byl už černej jak bota, ale nebylo to zdaleka takový bláto, co někteří z vidlic vylévají. Přecijen byl relativně “čerstvej”. Dnes jsem doplnil novej olej a zas to zkompletoval.
Když už byly dole brzdy, tak jsem je trochu vyčistil a rozhýbal.
Už se těším až se zas projedu. Snad to o víkendu klapne.

Update: Víkendová jízda se vyvedla. Musím říct že novej olej ve vidlici byl na její funkci znát - mnohem lepší pocit. Zkušební projížďka byla hodně po polních cestách, které byly místy nečekaně blátivé a tak to chvílemi byl solidní tanec, i když se Rangery snažily co mohly. Mokrá tráva a bláto holt už je těžkej povrch.
Jinak změna času na zimní znamená, že se tak brzo stmívá, že v týdnu už není možnost se projet (za tmy teď moc jezdit nechci). A tak když mam chvíli čas, věnuju se trochu údržbě. V týdnu jsem rozhodil přepáčko, vše očistil, nově promazal a zas to zkompletoval zpět.

• Jarní sraz V-Strom klubu

První letošní víkendovej motovýlet - na sraz V-Strom klubu do kempu Pecka v Podkrkonoší. Na začátku týdne čekuju předpověď počasí a vypadá to na déšť.. A kupodivu tentokráte se předpověď nemýlila… A tak jsem ve čtv

Typ: Sraz
    Vloženo: 21.05.2024
    Uskutečněno: 19.05.2024
  • Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024