Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Lázně a přehrady (středa 6.9., den druhý)

Vloženo: 10.10.2023, Uskutečněno: 06.09.2023, Stav tachometru: 29700 km, Zhlédnuto: 51x

Středa, den druhý. Ráno se probouzím časně, jako vždycky, postupně balím věci a nastrojuji zpátky na motorku. Když paní správcová otevřela kiosek, vracím klíče, kupuji si koláček k snídani a kolem deváté vyrážím na krátkou obhlídku Františkových Lázní. Prvně zastavuji v lázeňském centru, nacházím sochu Františka, dělám pár fotek, v Lidlu si dám kafe, a vyrážím k první z dnešních devíti plánovaných přehrad.
Tou je vodárenská nádrž Horka, bohužel hned na odbočce je zákaz vjezdu, a o kousek dál i zákaz vstupu. Byl všední den, a protože nestojím o žádný incident s pracovníky vodárny, fotím jenom ceduli a valím dál, přes Habartov a Svatavu k nádrži Tatrovice. Tady se dá dojet až k patě hráze, pěšky bych možná došel až na její korunu. Na to ale není čas, tak jenom fotku, narovnat záda, a jede se dál. Projíždím Nejdek, Abertamy a přijíždím na křižovatku Jáchymov/Boží Dar. Jáchymov vynechávám, tam jsem byl před pár lety s přítelkyní, a mířím přes Boží Dar a Loučnou pod Klínovcem na přehradu Přísečnice.
Zastavuji u plastiky, symbolizující křídla racků, překvapuje mě velikost vodního díla, o kterém jsem doteď neměl ani tušení. Pořizuji pár fotek, počasí je dokonalé, chvíli odpočívám a kochám se, než vyrazím dál. Příští zastávka: Kadaň. Napřed ale ještě dělám krátkou zastávku u farmy větrných elektráren Kryštofovy Hamry, a za chvíli už parkuji u Františkánské zahrady v Kadani. Sbíhám po pěšině na Nábřeží Maxipsa Fíka (fakt se to tak jmenuje!), fotím hráz údolní nádrže Kadaň, a vracím se k motorce, snad mi nikdo mezitím neprohrabal zavazadla.
Vymotávám se z města a napojuji se na státovku č. 13 směr Chomutov, kde mě čeká nádrž Otvice. Podle map se to tedy jmenuje "Velký Otvický rybník", ale budiž. Dalšími hrázemi v okolí jsou Jirkov, Zaječice (tam nacházím jen prázdný přepad), a hned vedle VN Újezd. Potom jsem měl v plánu napojit se zpátky na třináctku, bohužel po pár stech metrech narážím na kolonu vytvořenou díky úplně čerstvé nehodě. Na dohled mám spousty modrých majáků, po chvíli přistává i záchranářský vrtulník. Tohle bude nadlouho. Probírám to s podobně postiženým jezdcem na "RTčku" BMW, nakonec to otáčíme a vracíme se krokem, po krajnici, opatrně, zpátky k nájezdu, odkud jsme do té šlamastyky najeli. Potom chvíli bloudím, ale nakonec nacházím tu správnou výpadovku, natankuji na zítřek plnou, a přes Žatec dorážím do kempu Piraňa u hráze VD Nechranice.
Hned u vrátnice narážím na partu pěti mladých kluků, kteří se rukama nohama snaží domluvit nocleh. Původně jsem je měl za Němce, ale byli to Belgičani. Nabízím se jako tlumočník, a potom, co se všichni úspěšně ubytujeme, strávíme zbytek večera společně u ohně.
Za druhý den mám tedy najeto 212 km, na šňůrku přehrad se mi podařilo navléct dalších devět korálků, navštívil jsem pouze jedno lázeňské město, ale zase jsem poznal partu prima lidí, takže můžu být opět spokojený.

Hyacint (43) napsal 11.10.2023 v 09:39

Pěkná trasa a fotky.

elvis78 (140) napsal 11.10.2023 v 09:19

solidní poježdění Co jsou ty tři křídla zalitý v betonu u Přísečnic?

2 reakce

Metal_Heart
Metal_Heart 11.10.2023 v 15:22

To mají být ty křídla racků: https://mapy.cz/s/kocapumaro

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024