Jawa 500 OHC (1958)

Vlastník Křesťan
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 23.9.2023

Vloženo: 24.09.2023, Uskutečněno: 09.06.2023, Zhlédnuto: 59x

"Nazdar Outsideře" Tak mě zdravil Ivan, když mi volal, hned jak se vrátil na jaře z Ekvádoru. Bylo to od něj dost troufalé, protože mě na dráze dosud nikdy nepředjel. Tak jsem se na naší sprinrérskou konfrontaci opavdu těšil
Na dráhu jsem přijel letos již ve středu s autem, Jawu v autě HD na vozýku. Uklidil jsem se uplně do lesa a postavil si stan. Během zkušební jízdy ve čtvrtek to vypadalo dobře, z mašiny se šel kouř, ale protože jsem vypálil výfuky nebylo to tak hrozné jako před rokem. Večer dorazila Míša a blbli jsme spolu a dělali jsme fotky. Potom jsme odjeli domů. Akotát včas, abychom unikli přívalovému dešti který vpláchl celou dráhu. Po cestě mi zčaly praskat dráty v Harley. V pátek ale musela Míša zůstat doma, protože nám omarodil benjamínek, a tak jsem šel v sobotu do závodu bez rodinné podpory. V kategorii " Nad 750ccm" jsme se sešli letos čtyři. Mými soupeři byly tradičně Jaroušova Stříkačka 1200, Ivanův půllitr a neštastník na NSU 250 OHC. Takže " Nad 750ccm" byla jen ta Stříkačka. Všichni ostatní jsme tu byly vlastně proto, že nemůžeme startovat v kategoriích SV ani OHV. Nic, s čím bych už nebyl za ta leta smířený. Bylo krásně. První sprint na 200m, který určuje jen přímého soupeře dopadl, podle očekávání. Já proti stříkačce, jako ti rychlejší a Ivan proti NSU. V první měřené jízdě mi nevyšel start a v závěru dráhy mašina trochu zakuckala. Na soupeře jsem ztratil asi tak šest délek. Na statru druhé jízdy už se Jawy pekelně kouřilo. Motorka netáhla hned od startu a od poviny dráhy už jsem jel jen na jeden válec V součtu časů se tak Ivan dostal předemne. A kdyby kluk na 250ce po první jízdě neodstoupil z závodu, možná by to nebylo ani na to třetí místo No úplnej debakl Ivan se smál, ale neříkal nic, je gentleman a ví že do mrtvol se nekope. Jarouš je soutěživej a jedno vítěztví je mu málo. A když začali jezdit auta, tak skočil ještě do Klubové Tatry a začal po dráze prohánět Rolls Royce. No tady už favoritem nebyl Protože zde kámoš slavil padesátku bylo potřeba dohnat, co jsem závodnickým abstinováním zmeškal. Prý padlo za víkend na oslavě 23 lahví rumu. Letos jsem si už večer neublížil a tak jsem si užil i tu muziku. Byla super. Po návratu jsem na Jawu v garáži hodil deku abych jí neměl na očích, ale je jasné, že minimálně hlava bude muset v zimě dolů. Abych nezapoměl, Jarouš vyhrál jako jednu z cen volnou vstupenku na Dirt do německého Massenu . Ale protože tam jede zkusit štěstí s Tatrou, nebude jí jako závodník potřebovat. Tak mi ten volňásek velkoryse věnoval. Tak holt mu budu taky jednou v závodě držet palce

• Výbrus válce a trocha trápení okolo

Po závodě už mi Jawa na oba válce nechytla. Když jsem sundal hlavu bylo vidět že ventilová sedla zasluhují pozornost a ve válci jsou rýhy. Naopak vodítka a ojnice byly v pořádku. Ventily mi dal dokupy Lewis. Bohužel jse

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.06.2024
    Uskutečněno: 01.06.2024
  • Hot Rod dragstrip contest vol 10.

Když jsem zvítězil, nastala dvouletá pauza vynucená koronou. Další dva roky se závod nejel a tak bylo dost času na vylepšování. Bylo mi líto neřadit čtyřku která má nejmenší ztráty při otáčení v převodovce, protože jde o

Vloženo: 10.07.2022
    Uskutečněno: 12.06.2022
  • HotRod dragstrip contest vol.9

Jawa byla stavěná k tomu, aby vítězila na dráze. Tak že když dva roky po sobě berete stříbro, úplně Vás to už netěší. Před třemi lety jsem dostal od kamaráda lahev Passport whisky, řekl jsem mu tehdy, že si jí otevřeme n

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.12.2019