Honda XL 700V Transalp (2008)

Vlastník Frank1
Vloženo 6.4.2009
Aktualizováno 12.8.2010

Vloženo: 08.06.2009, Uskutečněno: 07.06.2009, Zhlédnuto: 3x

Tak to tu máme po týždni upršaného a premenlivého počasia je konečne pekne... Ani neváham, beriem "berušku" a ideme na pohodovú jazdu tesne po obede. Ideme sami keďže Edyx má svoj program a Varana odstavil do garáže. Kufre nechávam doma ak by sme trafili na nejakú poľnú cestu. Smer je približný Liptovský Hrádok, Lipt. Mikuláš, Demänovská dolina a hore do Jasnej. Potom nazad do Lipt.Mikuláša, Žiar a hore do Žiarskej doliny pozrieť storočnú lavínu. Ak bude čas ešte niekam do Kráľovej Lehoty. Cesta pohoda ľahký plyn. V Demänovskej doline zastavujem stopárke. Som v šoku, že stopuje motorku asi núdza. Myslí to vážne, tak nasadá a píska na psa. "To si asi robí srandu" ... nerobí dobehol dog a berie ho na ruky. Bez prilby, ale zato zo psom na rukách pohodovou 50 tkou stúpame do Jasnej. Sunny (pes) to zvláda dobre,dokonca mám pocit že sa mu to páči. Pes motorkár... hm. Pri hotely Liptov ich vykladám. Pozvanie na kávu zdvorilo odmietam a poberám sa z Jasnej dole do doliny.
Za Liptovským Mikulášom pridávam a cesta do Žiaru ubieha rýchlejšie. dlhšia rovinka láka do rýchlosti, ale sa kontrolujem (policajtov je príliš a pokuta 300 euro mi naháňa hrôzu.) Do doliny som sa nedostala tak pozerám mobil či nevolala manželka... nie (to znamená že dcérka ešte búva) V jazde pokračujem do Kráľovej Lehoty a po 94 kilometroch mierim domov. Verím že počasie vydrží aj na budúci týždeň.

• Honda deň 12.5.2010

Aj keď toto nie je motorka na okruh, takúto príležitosť si predsa nenechám ujsť. Možnosť navštíviť školu bezpečnej jazdy ma oslovila a jednoznačne som ju chcel absolvovať. Niečo podobné som zažil na aute v rakúsku. Veľa

Vloženo: 14.05.2010
    Uskutečněno: 14.05.2010
  • Strba

Konečne sa umúdrilo počasie a tak som ráno nakopol a urobil som pár km. Klasická trasa do štrby pri 11tich stupňoch nad nulov bolo úplne v pohodičke.

Vloženo: 20.03.2010
    Uskutečněno: 20.03.2010
  • No konečne

Hurá hurá, konečne sa počasie umúdrilo a po dlhej zime teplejší deň padol vhod. Dobil som baterku a chcel som ju založiť do motorky a zrazu nápad... čo tak pár zimných km. Podarilo sa cca 26 km pri teplote 6,5 C bolo vý

Vloženo: 28.02.2010
    Uskutečněno: 28.02.2010