Yamaha TMAX (2001)

Vloženo 13.4.2021
Aktualizováno 19.1.2023

Vloženo: 12.06.2023, Uskutečněno: 11.06.2023, Zhlédnuto: 10x

V neděli rychlonapad.
Než se nudit doma, vyrazit na projížďku. Sice větrno ale teplo.
Trochu oklikou do rodného města kouknout na zámeckou zahradu.
Takže jsem to vzala přes Bílovec, Fulnek, Evropské rozvodí, Opatovice, pupek světa (zasvěcení vědí, nezasvěcení se zeptaj) do mého rodiště.
Zámecká zahrada vypadá po letech trochu jinak než si pamatuji jako dítě i puberťák, ovšem to Američak a okolí také.
Neptunův trojzubec udržovaný, zámecká zahrada zarostlá vysokou trávou, pod alejí už dávno není minizoo, na konci u lesoparku kde bývaly srnky i daňci lavička se srdcem a kousek dál dřevěná kostka.
Trochu jiná přesto neskutečně nádherná. Klidná plná zpěvu ptactva.
Prostě rodné město a vzpomínky na děsný lumpárny během několika málo dní v létě.

Zpáteční cesta nostalgická přes Rusavu, Tesák a Troják.
Na Hostýn mi zbyde čas zas někdy jindy.
Poryvy větru slušný ale ve stopě jsem se udržela, jen jednou mě to lehce natlačilo k protisměru. Holt jezdit jako lama přes pruhy určitě nebudu, jen kvůli efektu. Umění je užít si zatáčky a držet stopu, mám se hodně co učit rychlík pořád nejsem, navíc jsem si teď natvrdo vyzkoušela jaké to je když se nechtě trhne plynem.
Ocesala jsem maxika a bohužel sebrala vedle stojící Yuki. Fyzicky to nikdo neodnesl ani já a to je důležité, plechy se opraví.
Tak vždy kolama dolů a i když jste maximálně opatrní ne všichni okolo můžou být.
PS: přidávám fotky nepovedeného parkování

elvis78 (141) napsal 12.06.2023 v 20:03

Tak Bystřice pod Hostýnem, že?
Pěkné
Pupek nevím. Dám se podat. Je to na mě z ruky.
Tím směrem na motorce jsem byl málokrát?2x jsem byl v Otrokovicích, 1x na Pálavě a jednou jel do Bratislavy jo a vlastně jednou do Vítkova do Insportline a jednou až za Ostravu a do Brna a zpět. Na moravě bylo snad 40 stupňů, mám to někde v deníku, v tom hice jsem myslel že cestou zpět normálně uhynu, jak chcíplotina spadnu do škarpy, tam zasmrádnu a sežerou mě mouchy a lišky
jo a přes pruhy je to jednak nebezpečné v tom že na čáře ti to může ujet a krom toho teda ještě jízda v protisměru. Takže to bude v klidu pokud budeš jezdit ve svým pruhu a ten zvládneš, tak budeš dobrá

1 reakce

Kočičinka
Kočičinka 12.06.2023 v 20:27

Jo Morava je krásná, jinak těsně vedle, nápověda je na srdci.
Pupek světa je kousek zpět před Bystřicí, Mrlínek prochází jím zemská osa a mají tam tradici, mazání zemské osy 1.ledna aby se zeměkoule nepřestala otáčet a začal nový rok.
Na deník kouknu, pěkně glosujes cesty.

• Garanční prohlídka

Říkejte tomu jak chcete, pro mě to je fakt. Vzhledem k tomu že předchozí nestarost (k tomu je skútr prý určen, nepotřebuje tolik péče) vykázala několik nedostatků za mého přispění, když je doma chlap co má motorku a peč

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 01.06.2024
    Uskutečněno: 01.06.2024
  • Nejkrásnější motorkářské trasy v Evropě

Tak pročítám a plánuji, vypadá to zajímavě Dovybavit, doupravit, kontrola v servisu Nabalit a trada do světa tedy Evropy Plán 21.6-30.6.2024

Typ: Dovolená
    Vloženo: 16.04.2024
    Uskutečněno: 16.04.2024
  • Mohyla Rastislava Štefánika a hrad Branč

Druhý výlet, opět Slovensko, opět sraz Mac . Dnes malá výhoda, nemusela jsem do Ostravy vyzvedli mě cestou u nás na Benzině, tedy mě a můj doprovod. Krátký uvítací kolečko a zběžně představit kolegu, když jsem řekla Pe

Vloženo: 06.04.2024
    Uskutečněno: 06.04.2024