Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Vloženo: 15.01.2023, Uskutečněno: 15.01.2023, Stav tachometru: 53020 km, Zhlédnuto: 48x, Firma: FIRMA:Karel Braha MotoBraha (Ledce)

Tak si nakonec mašina v servisu pobyla dva měsíce, protože k potížím s dílama se přidaly zdravotní komplikace servismana..
Dneska jsem si jí konečně dovezl domů.
Na mašině se dělalo:
*Brzdy: repase předních brzdičů - vyčištění, promazání, výměna všech gumiček. P/Z - výměna destiček, proplach a nová brzdovka.
*Motor: kontrola rozvodů (napínáky ještě ani ne v půlce), seřízeny ventilové vůle, výměna oleje, vyčištění chladicího okruhu vč. nádržky chladicí kapaliny, nová kapalina, seřízení podtlaků, novej vzduchovej filtr a filtr odvětrání klikovky, seřízení vůle spojky.
*Montáž schránky do zadního nosiče. Nosiče od Touratechu jsou trochu výš umístěné a tak byl celkem oříšek najít optimální pozici, aby schránka mic netrčila mimo, nekolidovala s krytem řetězu, umožnila montáž brašen a přitom byl do ní rozumnej přístup. Zde jsme vedli rozsáhlou whatsup komunikaci aby bylo vše dle mých představ.
*Celková kontrola motorky a zkušební jízda. Po zkušební jízdě mi mechanik volal a sdělil dojmy. Mašina je ve skvělém stavu, jede jak má, brzdy, spojka, vše ok.

Resumé - sice jsem si musel trochu víc počkat než bylo v plánu, ale ze servisu mám super pocit. Karel Braha ví co dělá, pracuje pečlivě, líbilo se mi jak komunikoval když řešil instalaci schránky, posílal fotky.. Když jsem si pro mašinu přišel, byla perfektně vyčištěná a ošetřená.

S motorkou jsem pouze přejel pár km, tak nebyl prostor si udělat vlastní srovnání před/po. Nicméně chod brzd se zlepšil, krok páčky už není takový a pocitově to brzdí líp. Akorát se mi zdá že slyším drobnou rezonanci, tak to budu muset očíhnout odkud to je. S výsledkem jsem zatím moc spokojen.

Update: Zmíněné zvuky rezonance - viz další záznam..

cunado (185) napsal 19.01.2023 v 17:19+1

Ta schránka je pěkně umístěná a schovaná za rámem bočního kufru Ať to jezdí

elvis78 (141) napsal 16.01.2023 v 11:51

Pěkné

• Jarní sraz V-Strom klubu

První letošní víkendovej motovýlet - na sraz V-Strom klubu do kempu Pecka v Podkrkonoší. Na začátku týdne čekuju předpověď počasí a vypadá to na déšť.. A kupodivu tentokráte se předpověď nemýlila… A tak jsem ve čtv

Typ: Sraz
    Vloženo: 21.05.2024
    Uskutečněno: 19.05.2024
  • Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024