Yamaha XT 660 R (2014)

Vlastník cunado
Vloženo 9.6.2020
Aktualizováno 21.12.2020

Vloženo: 20.11.2022, Uskutečněno: 20.11.2022, Stav tachometru: 21586 km, Zhlédnuto: 85x

Letos jsem najel bohužel jen asi 1500 km díky novému V- Stromu 650, který mi zabral většinu letošního motočasu, ale slíbil jsem si, že příští rok budu věnovat XT více svojí pozornosti . Výměna oleje v přední vidlici je úkon, který asi moc lidí neřeší, ale pro životnost vidlice a jejích těsnění je to dobrá věc a stojí to pár korun (1,3 l tlumičového oleje 10W) a dá se to zvládnout za hodinku až dvě, podle toho, jak je člověk zběhlý a jak si s tím hraje. Použil jsem návod z této diskuze http://forum.xt660.....php?f=13&t=1995 a manuál, kde jsou utahovací momenty a správné množství a specifikace oleje. Šlo to celkem dobře, není potřeba rozdělat celou vidlici jako takovou. Jediný "trik", který bych zmínil, je potřeba uvolnit horní zátky, dokud je vidlice upnutá ve spodních brýlích a současně musí být šrouby horních brýlí uvolněné. Pokud na to člověk zapomene, tak tu vidlici těžko upnete někam do svěráku nebo to udržíte rukou, takže lze jako držák opět použít chvilkové upnutí do spodních brýlí.

• Údržba přepákování

Motorka má za sebou 10 let a 24 tis. km, takže jsem byl zvědav, v jakém bude stavu, ale současně jsem věděl, že nepoužívám wapku ani nedopřávám motorce bahenní koupele, ale jízda za sucha v terénu znamená prach a ten nen

Vloženo: 13.05.2024
    Uskutečněno: 05.05.2024
  • Výměna řetězové sady aneb pár tipů od začátečníka pro z

Začalo to výměnou gumových tlumících vložek v unašeči rozety , které už byly vytlačené a měly trochu vůli a spolu s tím jsem se rozhodl i pro výměnu celé řetězové sady , která sice ještě, jak jsem při pozdějším změření d

Vloženo: 24.07.2023
    Uskutečněno: 24.07.2023
  • Servis 20.000 km

Tenhle víkend jsem se pustil do servisu na 20 tis. km, který kromě jednoduchých záležitostí jako je výměna oleje, svíčky, vzduchového filtru zahrnuje kontrolu a případné nastavení ventilových vůlí, které jsem zde dělal p

Vloženo: 07.11.2021
    Uskutečněno: 07.11.2021