Piaggio X9 (2003)

Vlastník Milan1963
Vloženo 20.9.2022
Aktualizováno 20.9.2022

Vloženo: 16.10.2022, Uskutečněno: 16.10.2022, Stav tachometru: 59000 km, Zhlédnuto: 29x

Jet do Košic ? Na skútru o obsahu 200 kubíků ? A za půlden i s cestou zpět ? Proč vlastně ne ?
Dnešní neděle byla možná letos poslední s teplotou vyloženě vhodnou k motorkování. Odpoledne jsem měl výjimečně volno. Velká motorka stále nejezdí ( ložiska v zad. kole a díly s tím spojené ) , ale mám Piaggio a tak volba byla dána. S kamarádem vlastnícím Jawu 650 650 jsme se domluvili, že si uděláme výlet. Cíl ? Západním směrem, takže Táborsko a příp. i dál. Konkrétního vlastně nic. Před odjezdem jsem na internetu našel, že v obci Krátošice je rozhledna. A je to na západ od nás, na Táborsku. SMS kamarádovi, že mám jeden z cílů - a jeho souhlas, že pojedeme rozhlížet se.
Po obědě jsme vyjeli. Já jsem svoje Piaggio vcelku honil, přece jen dvoustovka a šestsetpadesátka - to je rozdíl. Místy jsem jel i dost přes sto kilometrů v hodině ( z kopce ). Prosím - nikomu to neříkejte, vím, že se to na silnici druhé třídy nesmí...
Projeli jsme obcí Tučapy a vidíme ukazatel - Brandlín, zámek. Nikdy jsem tam nebyl - takže další cíl se vlastně náhodně zjevil. Brandlín je moc hezká vesnička. A zámek ? Moc příjemné překvapení ! Rekonstrukce se dokončuje, objekt je přístupný, průvodce provádí, vstupné dobrovolné, v přízemí stylová restaurace, za zámkem zahrada. Další překvapení ? Uvítal nás sám majitel, nadšenec do aut. A taky historie. Zámek zdědil, věnuje se mu a zvelebuje ho. Věnoval se nám, řekl něco o zámku, o svých autech, prostě nádhera ! Místo plánovaných deseti minut, které jsme chtěli zámku věnovat , to byla hodina, či víc. Je říjen, návštěvníků už asi moc není, tak se nám mohl věnovat. Rádi jsme mu do kasičky přispěli.
A jede se dál, k rozhledně. Já ale špatně odbočil ! No nic, někam dojedeme. Vtom se před námi objevila obec KOŠICE ! Shodou okolností jsem včera byl ve Vídni ( české ) , dnes v Košicích. Ne slovenských. To jsme ani nečekali. Zastávka, fotka - a jede se dál. K rozhledně. Rozhlednu jsme viděli zdálky, ale cesta k ní se nám nějak ztratila. Tak jsme jeli přes louku a kus pole. Věřte, na skútru to není sranda. Ale jsem u rozhledny. Výhled byl parádní, před námi hrad Choustník, proti elektrárna Temelín, město Tábor, Šumava i Novohradské hory. To vše jako na dlani. Rouzhledna je na krásném tichém a upraveném místě, opravdu se nám tam líbilo a tak jsme si užili chvil tam strávených. Jen - čas běží a tak bylo nutno popojet. Nikam daleko už to nešlo, takže jen návštěva Soběslavi, natankování u Benziny s příjemnou obsluhou ( kdyby taková byla všude ) a káva v Country hospodě. No a pak už jen cesta domů. A to je vše. Skútr jel skvěle, zážitků mám dost a počet ujetých kilometrů není rozhodující.

hofi01 (13) napsal 17.10.2022 v 11:26

Parádní výlet

Kire640 (21) napsal 17.10.2022 v 11:22

BIG-daddy (29) napsal 17.10.2022 v 08:20

Super

Hyacint (43) napsal 16.10.2022 v 23:49

Pěkný výlet. Jezdíme pro radost.

Pupi04 (42) napsal 16.10.2022 v 23:01

Hezký výlet
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu

Miraz250 (16) napsal 16.10.2022 v 21:44

Supr výlet . Tady kousek za Kutnou Horou jsou taky Košice.

1 reakce

Milan1963
Milan1963 16.10.2022 v 21:56

To jsem ani nevěděl. "Cizích" měst máme u nás dost...

• Malý sobotní

Včera jsem potřeboval dojet k Jindřichovu Hradci. Měla to být jen cesta na otočku se zastávkou v Hradci na náměstí. Konalo se tam setkání veteránů ( ne lidí, ale aut a motorek :-D ) .Nic víc jsem nechtěl. Po příjezdu

Vloženo: 26.05.2024
    Uskutečněno: 26.05.2024
  • Jihlavskem

Dnes jsem potřeboval něco vyřídit nedaleko Jihlavy. Počasí je hezké, teplo, takže jsem po úvaze jak jet vyjel se skútrem. Poprvé letos pořádně, v zimě jsem jezdil jen kratší vzdálenosti. Podařilo se. Cesta byla příj

Vloženo: 22.03.2023
    Uskutečněno: 22.03.2023
  • Jezdíme i v zimě

Skútra jsem v září kupoval spíš proto, abych vyzkoušel jak vůbec jezdí, je-li pohodlný a jaký je rozdíl mezi jízdou na něm a na motorce. Dopadlo to tak, že na něm jezdím pořád. I v zimě. Dnes jen asi 20 km, ale stačilo t

Vloženo: 22.01.2023
    Uskutečněno: 22.01.2023