Royal Enfield Meteor 350 (2021)

Vlastník Hyacint
Vloženo 3.1.2022
Aktualizováno 3.1.2022

Vloženo: 15.10.2022, Uskutečněno: 09.10.2022, Zhlédnuto: 17x

Pěkné počasí mě vylákalo na výlet. Za cíl jsem si zvolil Kutnou Horu. První zastávku jsem si udělal v Čáslavi u památníku 21.pěšího pluku maršála Foche. Ještě jsem se podíval na Dusíkovo divadlo a sokolovnu z r.1911. V Křeseticích jsem si vyfotil kostel sv.Markéty ze 14.stol. Za pár kilometrů už mně z dálky vítala Kutná Hora pohledem na chrám sv.Barbory. To jsem využil na fotografickou zastávku. Dál už silnice klesala do údolí říčky Vrchlice, kterou překonávala kamenným mostem z 19.stol. Asi 500m proti proudu je zřejmě nejstarší zdejší most. Je to kamenný barokní most se sochou sv.Jana Nepomuckého. Jeho vznik je datován na začátek 18.stol. Jedno pole mostu bylo nahrazeno dřevěnou lávkou. Dalším zajímavým místem je křížení silničního mostu přes Vrchlici, s železničním mostem. O kousek dál je lávka pro pěší přes Vrchlici k objektu Nových Mlýnů, které jsou v demolici. A protože mostů jsem se již nabažil, tak Kutnou Horu jsem již opustil. Nyní jsem již pátral po jiných stavbách. V Sedleci jsem se zastavil u kaple Na Studních z r.1727. Potom už mě čekala poslední zastávka a to městys Nové Dvory s hrobkou rodiny Chotků z r.1829, barokní bránou do areálu dominikánského kláštera a zámkem Nové Dvory. No bylo toho dost, tak jsem nastoupil zpáteční cestu.

Milan1963 (278) napsal 16.10.2022 v 09:53

Hezké, máš pokaždé zajímavé cíle.

BIG-daddy (29) napsal 15.10.2022 v 16:01

Opět poutavé a zajímavé

elvis78 (141) napsal 15.10.2022 v 15:31

Kutná Hora nikdy neomrzí ten průchod kolem mlýna je parádní, že? Aha, oni ho bourají?Tak ještě že jsem ji jej nafotil alespoň mobilem

DejvGSR (52) napsal 15.10.2022 v 12:25

Nádherné fotky z čarovných míst. Super výlet.

• Vyhlídka u Třemošice

Tentokrát jsem vyjížďku nezahájil tradičně u nějaké sokolovny, ale u Orlovny v Hlinsku. Byla postavena v roce 1931 (za 5 měsíců!) Za celou éru její existence se v ní vystřídalo více činností: cvičení, divadlo, bály apod.

Vloženo: 23.05.2024
    Uskutečněno: 14.05.2024
  • Fort v Olomouci

Kolem Olomouce byl dle návrhu plk.Wumba z roku 1850 budován fortový věnec. Jako cíl vyjížďky jsem si zvolil Fort XIII v Nové ulici, který byl stavebně dokončen v roce 1854. V roce 1866, v době prusko rakouské války, by

Vloženo: 16.05.2024
    Uskutečněno: 12.05.2024
  • Pár církevních památek

V předpovědi počasí hrozili přeháňkami a bouřkami a tak jsem se vydal jen na krátký výlet podívat se po nějakých církevních památkách. První navštívenou památkou byla novogotická kaple z roku 1901 ve Zbraslavci. V Kunš

Vloženo: 07.05.2024
    Uskutečněno: 04.05.2024