Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 03.08.2022, Uskutečněno: 08.07.2022, Stav tachometru: 23600 km, Zhlédnuto: 19x

A je tu ráno, den třetí. Po návštěvě umývárky sedím dlooouho na židli u recepce a studuji mapy, předpovědi a meteoradar, a promýšlím všemožné alternativy. Je pod mrakem, sice neprší, ale začíná docela foukat, a je opravdu zima. Ve hře je delší trasa s pěti přehradami a přespáním v Telči, a další den už jenom cesta domů, nebo se vykašlat na přehrady a jet domů rovnou. Nakonec volím kompromis, plánuji cestu přes přehrady Mostiště, Hubenov a Nová Říše, a když všechno dobře půjde, večer budu doma. Když ne, nebo se počasí umoudří, můžu zakempovat v Telči a výlet si o den protáhnout.
Balím tedy stan a vyrážím z Veverské na Osovou Bítýšku, a dále na Velké Meziříčí. Mezitím začalo pěkně foukat, a udělala se zima jak v ruským filmu, takže vytahuju nepromok. Hned se jede o dost líp, když se člověk neklepe zimou. Kousek od Meziříčí leží obec Vídeň, a ještě kousek odtud vodní dílo Mostiště. Bohužel i tady narážím na bránu, z vlastní hráze nevidím ani šutr. Vracím se kousek zpátky a nabírám kurs na Jihlavu. Za Jihlavou odbočuji k přehradě Hubenov, tady je ale závor hned za odbočkou. Objet se nedá, a naloženou motorku tady nenechám. Hubenov tedy vzdávám a stáčím se na jih, přes Třešť na Telč. Na kraji Telče stavím na oběd v kempu u Roštejnského rybníka, teplé jídlo přijde vhod. Počasí pořád není nic moc, tak ještě odlovím poslední přehradu Nová Říše (opět tedy pouze bránu areálu), a pak už přes Horní Cerekev, Pejřimov a Tábor jedním tahem domů.
Domů dorážím celkem unavený, ale spokojený. Podařilo se mi vylepšit přehradářské skóre o pěkných 14 kousků (i ten Hubenov mi nakonec platí), výlet se obešel bez většího deště, a koneckonců i jakýchkoli jiných incidentů. Taky jsem potkal pár fajn lidí, a pršet začalo až v sobotu, takže opět můžu říct, že mi tam nahoře někdo držel palce. Díky, a těším se příště

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024