Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 30.05.2022, Uskutečněno: 30.05.2022, Stav tachometru: 21900 km, Zhlédnuto: 19x

Rok se s rokem sešel, a další sraz majitelů a přátel Moto Guzzi je tady. Tentokrát na Vysočině, nedaleko Ždírce nad Doubravou, v kempu Moře u rybníka Řeka. Tak jako před rokem, i letos jsem dva týdny dopředu hypnotizoval předpověď počasí, plánoval práci a modlil se, ať to letos vyjde líp než loni.
V den srazu jsem měl naplánovanou práci v Písku a okolí, takže odpadl přesun, a modlitby za počasí byly tentokrát také vyslyšeny. Protože času bylo tentokrát dost, rozhodl jsem se cestu prodloužit a navštívit nějaké další přehrady .
Zpočátku cesta směřuje přímo za nosem přes Tábor a Humpolec na Havlíčkův Brod (jako loni), tam ale nepokračuji na Ždírec, ale odbočuji na silnici 38 na Golčův Jeníkov (jako loni). Páteční provoz je celkem hustý, a na pár místech mi nezbývá, než se vléct na dvojku za kamionem, traktorem nebo něčím podobně pomalým. Já se vařím, motor je naštěstí chlazený vzduchem, jinak by asi vařil taky. V Jeníkově sjíždím z hlavní silnice směrem na Seč (jako loni) a v obci Pařížov potom po asfaltečce mezi poli dojíždím k bráně vodního díla Pařížov. Vstup na hráz je už pár let uzavřený, takže jenom fotku u brány, a jede se dál. Sečské přehrady I a II tentokrát míjím, dalšími zastávkami jsou hráze Křižanovice I a II. Potom se stáčím na jih a přes poslední přehradu toho dne, Hamry, dorážím z opačné strany do Ždírce nad Doubravou, odkud je to do kempu už jenom kousek.
Hned jak zaparkuju motorku a pozdravím se s těmi, kdo dorazili přede mnou, se vrhám k pípě a tlačím do hlavy jedno pivo, potom druhé, a teprve při třetím začínám být schopný nějaké rozumné komunikace. Po parném odpoledni stráveném v koženém skafandru jsem vysušený jak treska, ještě chvíli, a padnul bych žízní. Postupně dorážejí další účastníci, mezi nimi i Spike a Syndrom, ten veze děti v sajdkáře a paní je následuje na Brevě 750. Ubytováváme se v prvorepublikových kajutách a zábava se rozbíhá. Snažím se šetřit, abych byl ráno použitelný, a spát jdu mezi prvními. Mám toho za celý den až až. V noci ještě trochu sprchlo, ale ráno bylo krásně, a než jsme se nasnídali, i silnice stačily oschnout.
V sobotu je v plánu společná vyjížďka, a protože bych (jako loni) těm střelcům stejně stačil tak do první zatáčky, naplánoval jsem si svou vlastní vyjížďku přes dalších pár přehrad. Spike jede se mnou (díky!), Syndrom s rodinou nakonec zůstávají v kempu. Postupně navštívíme vodní díla Pilská, Vír I a II. Potom dáváme oběd v příjemné hospůdce v obci Rudka, naproti Jeskyni Blanických rytířů. Počkat, Blaničtí rytíři na Vysočině? Že by nějaké předsunuté stanoviště? Po dobrém obědě vyrážíme dál k poslední přehradě, kterou jsou Letovice, a dále přes Poličku, Hlinsko a Ždírec zpátky k našemu Moři (u rybníka Řeka). Ostatní už jsou na místě, tak si dáváme pivo a probíráme zážitky z dobře stráveného dne.
V neděli ráno jsme posnídali párky, a začali pomalu balit. Na zpáteční cestu se přidávám ke Spikovi a Syndromovi, a přestože jsem ujištěn, že se pojede na pohodu, občas jsem rád, že stíhám. Nevěřil bych, jak ta sajda dovede pelášit! V Písku dáváme pozdní oběd v mekáči (stylově hned naproti prodejně Moto Guzzi), a loučíme se. Já jsem doma, zbytek výpravy má ještě pár kiláků před sebou.
Celkové zhodnocení je tentokrát veskrse positivní, znovu jsem se potkal s fajn partou, najel pár dalších kiláků, navštívil pár dalších přehrad, a i počasí vyšlo líp, než jsem vůbec čekal. Těšíme se zase příště!

malina (3) napsal 01.06.2022 v 10:57+1

Hezky jsi to napsal. Ráda jsem tě viděla

Milan1963 (278) napsal 31.05.2022 v 22:53

spike-cz (137) napsal 31.05.2022 v 19:59

Krásná akce a hezky odvyprávěná. Mělo mne napadnout, že Tě taky párkrát cvaknu. Stydím se...
Tak na viděnou při další akcičce

Guga (72) napsal 31.05.2022 v 07:33

Povedená taškařice

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024