Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 18.05.2022, Uskutečněno: 14.05.2022, Stav tachometru: 21600 km, Zhlédnuto: 15x

V sobotu jsem se probudil do krásného dne, takže jsem se rozhodl uskutečnit dlouho plánovanou cestu za dalšími přehradami. Tentokrát byly v plánu Hracholusky a Klabava (oboje u Plzně), a pokud zbude čas, ještě Pilská u Příbrami.
Předtím jsem si vyrazil do města na kafe, a cestou jsem zahlédl výjev, jaký se moc často nevidí. U chodníku stála zaparkovaná velká Yamaha Virago, a dvě dámy, asi tak mého věku, z kastlíku pod sedlem dolovaly baterku. Chvilku jsem nevěřícně zíral, než jsem se odvážil zeptat, jestli nemůžu nějak pomoct. Motorka prý nestartuje, jenom rachtá, ale předtím ujela asi 60 km. Slabá baterka? Nefunguje dobíjení? Regulátor? Alternátor? Kdo ví, multimetr s sebou na kafe obvykle nenosím (jo, a taky tomu prd rozumím), takže poté, co byl telefonem kontaktován manžel jedné z dam, jsem se rozloučil. Předtím jsem ale obdržel pozvání na sraz klubu Železných pánů, prý v kempu Milava u Sedlice.
Na motorku jsem vyrazil, i díky příhodě popsané výše, o něco později, než jsem měl v plánu, alespoň zpočátku šlo ale všechno hladce. Dokonalé počasí, známá silnice, kilometry pěkně ubíhaly. Přes Blatnou, Nepomuk a Přeštice dorážím do Plzně, dál podle navigace na Hracholusky. V kempu si dávám párek a birell, a těsně před hrází narážím na zábranu. Zrada! Scházím tedy k vodě, fotím mizernou, ale platnou fotku, a vracím se na parkoviště. Následuje přesun přes Plzeň na přehradu Klabava, tam opět pár fotek a rychle do sedla, abych se v té kůži neuvařil. Přes Rokycany, Hrádek a Borovno mířím na Rožmitál pod Třemšínem, kde na kruháči odbočuji na Příbram. V obci Bohutín sjíždím z hlavní silnice, a chvílemi i ze silnice vůbec. Asfalt místy chybí, krosím to na jedničku přes šutry, až nakonec dorážím k hájovně. Zákaz vjezdu, dál se nejede. Přezouvám se do civilních bot, za tím účelem ráno zabalených, motoboty putují do kufru, a helmu zamykám k motorce zámkem na kolo. Pokračuji asi kilák pěšky do kopečka ke hrázi, dělám pár fotek, a už se těším na "Zmrzlinu z Rožmiku". Tam kontaktuji své nové známé přes whatsap, a hlásím, že dorazím na Milava někdy po šesté odpolední. Sedám opět na motorku a mířím na Březnici, kde odbočuji na vedlejší, ale pěknou silnici na Blatnou, odkud už je to na Milava jenom kousek.
Dorážím asi v 18:20, nějací motorkáři tam sice jsou, ale jediné známé nikde nevidím. Když se mi podařilo dovolat, dovídám se, že jsou v klubovně Železných pánů v Písku. No bezva, drkotal jsem se sem zbytečně! Sedám opět na motorku a nejkratší cestou přes les mířím na hlavní silnici. Opět místy motokros přes šutry, ale nakonec to zvládám. Na hlavní silnici beru za plyn a valím rovnou za nosem do Písku, naštěstí tuším, kde se klubovna nachází.
V motoklubu vládne přátelská atmosféra, jen si tam mezi těmi obřími chlapy v kožených vestách připadám trochu nepatřičně. I moje Gůzza vypadá vedle těch jejich parníků jako dětské kolo. Zajímavý zážitek, díky za něj, ale subkultura motoklubů, se vším, co k ní patří, asi nebude nic pro mě. Takže jsem poděkoval za pozvání a za pohoštění, chvíli před osmou jsem byl doma, mohl se osprchnout a vyrazit s přáteli na pivko.
V neděli po ránu jsem umyl z motorky, helmy a bundy flákance od much, a než abych to myl večer znova, vyrazil jsem radši na kolo. Za týden mě čeká sraz příznivců Moto Guzzi, tam si motorky užiju až až.
Za sobotu tedy najeto necelých 300 km, skóre mezi lovci přehrad vylepšeno o další tři body, a ještě mi pánbůh dopřál zajímavé nahlédnutí do motoklubového světa, kam se běžný člověk jen tak nepodívá.

Tomas72 (0) napsal 21.05.2022 v 21:49

Pěkně - hlavně děkuji za popis cesty na Pilskou. Chystám se na ní, tak řeším, kudy nejblíž. Chtěl jsem to zkusit z Kozičína, ale možná bude Bohutín blíž.

1 reakce

Metal_Heart
Metal_Heart 23.05.2022 v 09:14

Dost jsem nad tím koumal, z Bohutína je to nejblíž. Parkování u hájovny je bez problémů, je tam dost místa i pro pár aut.

elvis78 (140) napsal 20.05.2022 v 11:56

Super, četl jsem až do konce

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024