BMW R 1200 GS Adventure (2007)

Vlastník FaktNeníCoŘešit
Vloženo 11.4.2021
Aktualizováno 13.9.2022

Vloženo: 12.05.2022, Uskutečněno: 10.05.2022, Stav tachometru: 84138 km, Zhlédnuto: 16x

Edit 7. 8. 2022
Tak zpět. Pneumatiky zase drží. Motorka i pneumatiky jsou jako vždycky v pohodě, problém byl řidič. Ten kretén mi gumy nafoukal na plnou zátěž. To je jasný, že když už jsem zas prázdnej, gumy nedrží. Omlouvám se všem, omlouvám se Anlaskám...
Edit 16. 6. 2022
Aktuálně mám na nich najeto 5551 km. Už je nebudu kupovat. Zkusím něco jinýho, nebo se vrátím k Metzelerkám
Nejsou úplně špatný, na mokru jsem problém nezaznamenal, ale za sucha ano. V zatáčkách se na ně nedá spolehnout. Pokud jedu plynulou zatáčku, jsou v pohodě. Pokud "jen" odbočuju, ustřelujou. Velmi málo, ale v pomalý rychlosti jsou prostě problém. A trochu mě zaskočilo, když jsem při výjezdu z oblouku přidal (zas v pomalý rychlosti při odbočování a rozjezdu z nuly) zadní kolo začalo regulérně prokluzovat.
Áprpopos, problém s vyvažováním byl "human error". Nikoliv problém pneumatiky. Mám nakopnutej ráfek. Jenže nemám šajn, kdy a co ho nakoplo. Přezouvání pneumatiky asi ne... Zdar!

Nový pneumatiky. Výrobce, do kterýho bych se sám od sebe fakt nehrnul. No, někde tady jsem na ně narazil, obecně zkušenosti se mi zdály pozitivní, proč jim nedat šanci. Zatím jsem na nich najel opatrných 125 km. Zahřejou se docela rychle, zatáčky drží. Jediný problém byl při vyvažování, zadní šla v pohodě, přední se mi nedaří. A za jízdy hází. Vyvažoval jsem už několikrát a zatím vždycky v pohodě. S touhle dnes jedu do servisu. Uvidíme.
Hloubka dezénu F: 5,1 mm, R: 8,4 mm. Měřeno posuvkou.

MiKas004 (8) napsal 16.06.2022 v 17:20

Tak to mě mrzí, že eRka zklamaly.
Chtěl jsem teď vyzkoušet Motoz RallZ, ale nejde sehnat sada. Objednal jsem tedy zase CapraX, protože s pou první sadou jsem byl úplně spokojený.
Přechází na ně i kamarád, který doteď uznával jen předražené TKC80.

• Palivový pásek - konverze na plovák

Začal mi zlobit ukazatel paliva. Nabízela se konverze na bezproblémový plovák. Hrál jsem si s tím celé odpoledne, ale zdá se, že je vše ok. Takže rozebrat motorku, sundat nádrž, vymontovat čerpadlo, nasadit plovák, přecv

Vloženo: 10.06.2024
    Uskutečněno: 09.06.2024
  • Seřízení ventilů

Dneska jsem seřizoval ventily. Motorka je šťastná. Já taky!

Vloženo: 01.11.2023
    Uskutečněno: 31.10.2023
  • Zadní brzda čištění, desky

Zadní destičky se podivně rychle ubrousily. 18 tisíc km mi připadá málo. Buď teda byly špatný (golfren.cz), nebo brzda přibržďovala. Takže třmen dolu, rozebrat, vyčistit, pohyblivý díly přeleštit, nový desky, tentokrát B

Vloženo: 21.09.2023
    Uskutečněno: 21.09.2023