Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Johny_R
Vloženo 25.7.2017
Aktualizováno 18.8.2019

Vloženo: 13.03.2022, Uskutečněno: 13.03.2022, Zhlédnuto: 41x

Ahoj a hodně hezkých chvil, do nelehkých dnů.
V téhle době je snad více než jindy potřeba držet si pozitivní myšlenky, mít radost z maličkostí a užívat si každého dne a chvil co to jde.
Počasí se pomalu umoudřuje, já jsem si chvíli času také našel a tak jsem se vrhnul do zajíždění motoru a byl jsem moc zvědav, o se mě povedlo a co ne.
Prvotní zjištění že motor běží bylo fajn, ale u řetězového kolečka odkapával olej, tak jsem se trochu bál o gufero, těsnění spojkové tyčky a nebo kdo ví co... Pak jsem si vzpomněl že jsem hodně namazal řetěz a po obhlídce jsem zjistil, že mě sjela spodní gumová nohavice z uchycení do plastu kolem pastorku a tak jsem doufal, že to je jen mazivo z řetězu. Po důkladném zajištění a otření už teď vím, že to bylo opravdu z řetězu a z motoru nejde ani kapka.
Motor se pomalu uvolňuje, jede docela hezky, ale na nějaké velká zjištění co a jak je brzy. Zatím mám něco kolem 200km a to ne nějaké velké točení je brzy. Motor nemá nějaký mechanický hluk, snad jen z pravého válce se něco ozývá, jestli kroužky... ale to je snad u těchto motorů skoro pravidlem.
Takže zatím spokojenost, těším se na další kilometry.
Jako další věc do které jsem se pustil, je montáž pancéřové hadice k přední brzdě. S gumovou a účinností brzdy jako celku jsem byl spokojen, ale když je možnost vylepšení, proč ne. Montáž je jednoduchá, jen oproti originálu se musí do třmenu použít šroub, ale ten je dostupný bez problému.
Zásadní rozdíl v účinnosti brzdy jsem nepocítil, má rychlejší nástup, ale jinak to je takřka stejné, jako s originálem. Jsem ale i tak rád, že ji tam mám.
Takže 350 jede, brzdí a já se těším na další kilometry v jejím sedle.

Kybergreg (88) napsal 17.03.2022 v 13:07

Ahoj, díky za odkazy, kouknu na to.
A ještě mě napadlo, budu teď rozdělávat přední vidli, protože jedno gufero prosakuje, tak se chci zeptat, jakej dáváš do přední vidle olej?
Díky

3 reakce

Johny_R
Johny_R 17.03.2022 v 14:03

Motorak 10W40 je vyzkoušený a funguje. Kdo si hraje, tak to různě ředí. Ale nutnost to není. Ty vidle nejsou na tlumičový olej konstruované, ale fungovat by měl také, jen jsem to sám ještě nezkoušel. Tak jestli chceš jistotu, dej ten motorák a je to bez starostí.

Kybergreg (88) napsal 17.03.2022 v 12:13

Ahoj, super, že to jezdí, jak má. Ta pancéřová hadice mě zajímá. Dáš nějaký odkaz, kde ji (i s tím šroubem) sehnat? Díky

1 reakce

Johny_R
Johny_R 17.03.2022 v 13:04

Ahoj, ještě trochu jsem raději přidal na oilmasteru a zdá se, že motor šlape jako ďas, tak to bude fajn. Už ho můžu pomalu začínat točit, tak jsem zvědav, jak bude jezdit při plném výkonu.
Ta hadice je tato:

A šroub tento:

Hodně zdaru, ať to jezdí!

• zadní tlumiče

Letošní rok je hodně o jízdě nejen na pohodlné a úsporné RVM, ale i na týnecké klasice a to dvoutaktní J350. Ta jezdí spolehlivě, ještě nechávám cinkající písty ve válcích, na podzim dám nové válce s písty a za nižších

Vloženo: 25.08.2023
    Uskutečněno: 25.08.2023
  • Generálka No.2

Ahoj a když je už na silnicích sníh a sůl, je aspoň čas na psaní, ke kterému se jinak nemůžu dostat. Tak moc jsem se radoval z generály motoru skvělé 350, že to bylo nejspíše tak silné, že to motor prostě nevydržel. :-

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.12.2022
    Uskutečněno: 16.12.2022
  • GO motoru

Ahoj všem do nové sezóny roku 2022. Minulý rok jsem se snažil jezdit na všem co mám, hodně radosti jsem si užíval s RVM, na 650 to je také jízda plná emocí no a 350 to je kapitola sama o sobě. Prostě týnecký 2T zázrak m

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.02.2022