Suzuki DL 650 V-Strom (2021)

Vlastník cunado
Vloženo 28.10.2021
Aktualizováno 19.2.2022

Vloženo: 23.01.2022, Uskutečněno: 23.01.2022, Stav tachometru: 731 km, Zhlédnuto: 33x

Tak nějak mi došlo, že pokud budu chtít v sezóně trochu pocestovat, tak budou potřeba nějaká zavazadla, volba nakonec padla na Givi Trekker Alaska a ke koupi mě pošťouchl i zimní výprodej na muziker.cz. Ke kufrům jsou samozřejmě potřeba i držáky a tady jsem trochu váhal, protože rámy ke kufrům se mi na motorkách moc nelíbí a to byl také důvod, proč jsem se jim celkem dlouho bránil a tak nějak čekal, že vše pojezdím s jednou rolkou na nosiči.

Druhý impluls, kromě zmíněného výprodeje byl, když jsem zjistil, že existují i rámy snadno demontovatelné a to konkrétně Kappa KLR3112 (stejné jako Givi PLR3112) . Na motorce zůstane jen držák pod sedlem a na stupačce a rámy se přimontují 8 "rychlospojkami" pomocí speciální kličky. Kromě toho, že nikde netrčí ty boční rámy, tak taky nevozíte jejich celou hmotnost ale jen 1180 g z 4650 g , což je hmotnost celé sestavy. No jasné, smysl to má jen pro někoho, kdo jezdí většinou nalehko, ale občas tam chce ty kufry mít.

Vše šlo namontovat bez problémů, hodil jsem to na modrý loctite , jediné co jsem musel řešit, bylo doplnění podložek pod "hříbky", které drží dole kufry, ale tyto podložky jsou součástí balení i návodu kufrů a prý jsou ty držáky PL/KL starý typ a tímto se modifikují.

Jo a úplně bych zapomněl - součástí kufrů jsou volitelně montované plastové háčky , které se v případě uvolnění horního upevňovacího bodu kufru, samočinně vyklopí do strany a zaháknou na boční držáky a kufr tím nespadne do boku, ale s výše uvedenými PLR3112/KLR3112 to bohužel nefunguje, takže jsem je nemontoval, to jen aby někdo věděl, že v této kombinaci musí tuhle fíčurku oželet.

Milan1963 (278) napsal 24.01.2022 v 22:43

• Zimní montáž doplňků

Když se nedá jezdit, je ideální čas namontovat potřebné doplňky: 1) Vyšší plexi o zhruba 12 cm Kappa KD3112ST - oproti standardně dodávanému plexi je to při mojí výšce 187 cm obrovský skok k lepšímu, uvažoval jsem i o

Vloženo: 04.01.2022
    Uskutečněno: 04.01.2022