Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Zadní tlumič Touratech a nosič kufrů

Vloženo: 26.12.2021, Uskutečněno: 21.11.2021, Stav tachometru: 47204 km, Zhlédnuto: 34x

Jelikož chci mít mašinu v co možná nejlepším stavu, měl jsem v plánu že přes zimu nechám zrepasovat i zadní tlumič. Protože si nedělám iluze, že po skoro 50tkm ten tlumič funguje tak jak má. Jenže shodou náhod se objevil inzerát od Apaluchy, na prodej zadního kompletu od Touratechu.
Tlumič jsem nechal u Touratechu rovnou zrevidovat a trochu povolit pružinu (Apalucha tam měl o řád tvrdší pružinu, protože standardně to touratech dimenzuje na 100kg, což mu nestačilo ani na jízdu bez kufrů, natož naloženej).
Při de/montáži mi sice trochu překážel hlavní stojan a tak jsem musel sundat celý přepákování, ale jinak to nebylo nic složitého.
Přepáčko promazal a vše smontoval. Nakonec jsem provedl nastavení předpětí dle návodu z Touratech videa na YT.

Jelikož mám v plánu příští rok vyrazit na několikadenní výlet, bude třeba trochu víc převézt, než co se vejde do horního kufru. Rozhodl jsem se pro pořízení textilních zavazadel.. A tak jsem využil toho, že Apalucha prodával i nosič kufrů, kterej použiju jako podpěry pro brašny.. Nosič jsem namontoval zatím dočasně - chtěl bych ho ještě doplnit o schránku na nářadí a dát ho znovu do barvy..

Update:
Při zimní údržbě jsem zjistil malou vůli když jsem nadzvedával kyvku. Zjistil jsem že vůle je v upevnění tlumiče do přepákování, protože se uvolnila matice na šroubu vidličky. Ujeto necelé dvě stovky od montáže..
Tlumič má totiž oproti sériovému na vidličce u děr pro šroub osazení, které přesahuje přez vidličku a tudíž je to celkově o cca 1-2mm širší a délka šroubu tak je nedostatečná aby prošla maticí až do jejího pojistného místa… A tak jsem sehnal v autodílech obdobný delší šroub, ten upravil na správnou délku a namontoval. Při té příležitosti jsem opět promazal vazelínou celé přepáčko, tentokráte A00kou kterou jsem dnes koupil. Je s ní obtížná práce, je spíš pro aplikaci pumpou do manic, ale měla by být vhodnější než LV2-3 co jsem měl..

• Jarní sraz V-Strom klubu

První letošní víkendovej motovýlet - na sraz V-Strom klubu do kempu Pecka v Podkrkonoší. Na začátku týdne čekuju předpověď počasí a vypadá to na déšť.. A kupodivu tentokráte se předpověď nemýlila… A tak jsem ve čtv

Typ: Sraz
    Vloženo: 21.05.2024
    Uskutečněno: 19.05.2024
  • Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024