ČZ 250/471 (1975)

Vlastník Frantas
Vloženo 24.4.2020
Aktualizováno 25.12.2022

Vloženo: 30.11.2021, Uskutečněno: 20.11.2021, Zhlédnuto: 38x

Protože motosezóna je v plném proudu, a kalendář se dostal do správného postavení. Nadešel čas, zúčastnit se tajného závodu. Nejvyší meta, na kterou jsem myslel když jsem řezal do rámu. Závod, o kterém jsem už mnoho let zpět slyšel, ale zatím neměl tu čest.. Vlastně spíš možnost.

Když jsme dorazili s dalšími dvěma kamarády na místo, bylo úžasné sledovat, že je ještě někde svět v pořádku. Člověk nekouká na veterány, nebo dokonce na předražené mrtki. Prostě starý sráče, co ostatní maj v úmyslu používat, místo leštění za neprůstřelným sklem.

Start LeMans, ke kolíku a kolem něj 180° otočka. Start se povedl, za první zatáčkou jsem cca 8-10. půlkolo na trati, dlouhej had houštím kde nebylo myslitelné předjíždění. A pak už let loukama, lesama, za šipkama. (orientační závod). V pomalých úsecích ztrácím, mám sice vůči ostatním funkční podvozek, ale zase dost nadváhu. Ostatně poměrně na začátku motorku v nulové rychlosti pokládám, a zase zvedám. Naštěstí zdržení nic. V rychlých usecích mám s mnohoválcem navrch. jenže louky maj rozbité, rám co neni prostorový se po odskočení v plný rychlosti vždycky zavlní jak had. Až se dostávám do situace, kdy mi umíraj ruce, a doplněný nevyzkoušenými (dobovým) rukavicemi mi několikrát po sobě vypadává pravej heft z ruky. Zvolňuju. Technický/bahení úseky projíždím vzorně, bez zpomalení, jak na ostrý. Bojuju v první desítce, 4-6. místo cca. Až při jedný kontrole mi sráč chcípne, a já šlapu a šlapu. Šlapu dlouho, i roztlačit jsem zkusil. Ztrácim asi tři místa, až mi dojde že jsem si se světlama vypnul na půl i klíček.
Nakonec úžasný devátý místo.

Přešel krátký čas, a navazuje další závod. BOZ Votice.
Den předtím poprášil krajinu sníh, takže podmínky malebné. Naštěstí né zrádné.
Start dle vylosovaného čísla. Tahám č13. K tomu se váže černej petr. Teda vlastně červenej. Osel jako spolujezdej Startuje se ve dvojcích, po minutě.
Pár zatáček na trati, průjezd betonovým tunelem.. V tunelu padám ostře na zem. Naštěstí se motorce nic nestalo, a nechcípajíc letím hned dál.
Postupně předjíždím ostatní, až jsem snad první. Jenže značení bídné, a já neznám prostředí z předchozích let. Naštěstí mám furt navrch.
Jenže spojka se začíná blbě vracet, až mi vyskočí spojkový lanko z páčky. Jedu na "jawě" tak to neni takovej problém. (po pár kilometrech za jízdy lanko vracím na své místo a v nejhorším běžně spojkuj)
Krátka namotávka u lomu alá erzberg, pár fešnejch brodů a bažin. Výkon twinu se hodí. Na loukách držím motor do hoven, zadek si tancuje na sjeté kendě.
Ale dostávám se do cíle jako první. Nakonec je z toho super čtvrté místo.

marin35 (11) napsal 01.12.2021 v 11:17

No ty kráso, super.

Varaník (4) napsal 01.12.2021 v 05:43

Super čtení!!

• 3. Podzimní sezona

Další motosezóna v plném proudu. Každoroční seriál tří tajných závodů za námi. Letos trošku na houpačce. Ale to tak u strakonické Zrady je obvyklé, ale i u českého počasí :-DD První podzimní vyjížďka naprosto v poho

Vloženo: 18.12.2023
    Uskutečněno: 18.12.2023
  • Alpy 9/2023

Do alp jezdíme každoročně, né že bych se vždy zúčastňoval teda, ale snažím se. Byl jsem na Bětce, byl jsem na Panelce. Ale proč nevzít cestovní enduro, který má vyhřívaný rukovjeti, pohodlnej posaz, trošku nad 90 vibruje

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.09.2023
    Uskutečněno: 05.09.2023
  • Zahájení motosezony - Podzimní závody

Přišel podzim, bylo třeba odjarnit Čekej Zradu. Něco o exhumaci jsem již napsal v předchozím záznamu, ale hlavní katalyzátor byl "serial" závodů. Třeboň. Déšť a déšť. Stále jen pršelo, a vyhlídka že sobota bude be

Typ: Sraz
    Vloženo: 25.12.2022