Ducati Monster S2R 1000 (2006)

Vlastník z.a.j.o.c.h
Vloženo 16.3.2013
Aktualizováno 23.8.2014

Vloženo: 16.11.2021, Uskutečněno: 16.03.2021, Stav tachometru: 36180 km, Zhlédnuto: 47x

Jak jezdím na nových moderních motorkách, jsem čím dál nejspokojenější se sériovými tlumiči. Po dloooooooouhém bádání a protože nesnáším zlatá vejce, šel jsem budget cestou od základů. Nevím co v IT vymýšleli, ale pro většinu uživatelů jsou sériové pružiny poddimenzované, a to o dost. Já mám sice 65kg i se železnou postelí, ale dopředu šly tužší lineární pružiny YSS 8.5 a celková repase u Motomechanik.cz, navíc mi Assassin "přelíznul" a srovnal na soustruhu přední osu. Dozadu by šla taky tužší pružina, ale chtěl jsem i upgrade tlumiče, takže jsem pořídil plně stavitelnou Showu s expanzkou, která tužší pružinu má. Jen to má drobný háček - musí se přemístit cívka od zadního válce a uříznout její držák z rámu. Pořád menší zlo než v případě tlumiče z 999, kdy se musí předělat ještě výdech z klikovky. Cívku jsem jednoduše šoupnul k baterce, která je lithiová, takže malá a místa kolem je dost. Zadní tlumič šel taky k Motomechanikovi a pak už jen nainstalovat, nastavit sag a pohrát si s kompresí a útlumem. Chování se zlepšilo, ale moderní podvozky ani top komponenty to zatím nedohání. Ještě so chci pohrát s výškou zadku, aby byl Monster hravější, ale protože nemám čas, bůhví kdy to bude. Ještě jsem taky objevil prasklé silentbloky na přístrojovce, takže výměna a dal homologovaná zrcátka do konců a nové růžovější Gripy. V zrcátkách je vidět hůř než v nehomo, ale mám klid a grip Ariette jsou skvělý. Letos v zimě se chystám na spojkový koš, konečně nainstalovat radiální brzdovou pumpu a trošku dotáhnout detaily. Koukám, že čím míň se vozím, tím víc vymýšlím :D Leštění svodů a držák telefonu SP Gadget už je jen pracovní bonus :)

• Servis 2021

Další předsezónní servis. po tisíci kilometrech opět olej filtr, motor mě miluje. Při té příležitosti jsem čistil i sítko a při té příležitosti utrhnul čidlo teploty oleje. Originál stojí asi 600, ale pasuje tam z nějaký

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.08.2022
    Uskutečněno: 16.02.2022
  • Gumy, rozeta

Dunlop Sportsmart MK3 sada Nová zadní rozeta TSS. Předchozí dala cca 17 000 km, což není na hliník špatný.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.07.2020
    Uskutečněno: 16.07.2020
  • Servis

Při mém současném nájezdu a výměnách oleje si musí motor chrochtat blahem :D V létě po lehkém závodním incidentu mi při brzdění skočily rozvody na horizontálním válci, naštěstí se ukázalo, že se to nepotkalo, takže jedem

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 22.04.2020