BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 10.10.2021, Uskutečněno: 28.09.2021, Stav tachometru: 5691 km, Zhlédnuto: 6x

Asi tom sem nepatří, ale pro mě je kolo a motorka prostě to samé. Vzájemně se krásně doplňují. Sedmnáct let jsem byl bez motorky a kolo se jí snažilo nahradit. Ne ale zcela. Co v srdci jednou máš ……
Zhruba po dvou letech jsem si v Akumo.CZ na Mělníku půjčil další elektrokolo, tentokrát model atakující kategorii endur a to Haibike Xduro AllMtn 6. Jeho pořizovací cena je téměř 160 000,- Kč. Moc to na něm ale není znát, pozná se to až při vlastní jízdě a to výborným chováním odpružení a střihnuté geometrie. Tlumiče od FOXE prostě fungují. Kolo má téměř 25 kg, pohon od Yamahy a pěkně zubaté obutí. Hurá na stezky Kokořínska.
Najel jsem téměř šedesát km, pouze po stezkách, modrá, zelená, červená, zelená, kousek žluté a zas modrá. Místy jsem musel kolo přenášet po skalách, to byla fuška. Nádherné prudké výjezdy a klikaté strmé sjezdy plné kořenů a pískovcových skal. Z počátku mi to moc nešlo, no prostě jsem se bál. Ale čím víc jsem kolu věřil, tím víc jsem byl u vytržení, co to dokáže. Hlavně ty výjezdy, tohle jsem nikdy na normálním kole nedal, Haibaik jel jak tank, stačilo frekvenčně šlapat a krouticí moment motoru vysoké zdvihy 160 mm v předu a vzadu se postarali o přejetí všeho, co se před předním kolem objevilo. Vysoké kořeny, či přírodní pískovcové schody. No boží. Brzdy od Magury také odváděli dobře svoji práci, znovu musím smeknout před funkcí obou tlumičů, jak přední vidlice, tak i zadního tlumiče. Kolo neodskakovalo, krásně kopírovalo terén. Kolo mě neustále nutilo a vybízelo k dynamické jízdě, pěkně jsem se zapotil a funěl ještě víc. Vyšší rychlost všude pak přinášela spoustu adrenalinu a chutí prostě do toho šlapat. Utahaný jsem z toho byl úplně stejně jak z normálního kola, ale o několik stupňů vyššími zážitky. No tento typ kola se hodí právě sem na Kokořínsko, zde dává smysl. Ve městě nebo na cyklostezce troufám si říci, je lepší normální kolo. Takže, velká spokojenost, určitě ne poslední jízda na tomto typu kola.

elvis78 (140) napsal 10.10.2021 v 21:26

To nee, to sem fakt nepatří, mám 3 jízdní kola šlapací,jezdím hodně rád od 15 let docela dálky ale sem bych to nedával. Moje nejnovější kolo je favorit z roku 89, nejstarší Wheeler race mtb a pak Superior XP900. Na letitém Wheeleerovi jsem ujel přes Vrátenskou Horu s Housku celkem 140 km a žádný přiblížení autem, pěkně z domova za odpoledne?

Petr_TA (29) napsal 10.10.2021 v 10:23

I když to sem opravdu nepatří tak tě úplně chápu.......
Taky mě to chytlo a letos mám najetý podobný km na Haibike jako na Advíku

• BMW Heritage TOUR 2024

Neodmítl jsem nabídky a přihlásil jsem se na heritage tour 2024 v CarTeku Praha 24.5. 2024. Na zkoušky byli připravení stroje BMW R18, R12 a R12 Nine T. Zaregistroval jsem se u dealera na motocykl R12 Nine T. Krásný kous

Typ: Reportáž
    Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 24.05.2024
  • Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024
    Uskutečněno: 11.05.2024
  • Šperky

Udělal jsem Géesu trochu radost a koupil jsem mu nějaký šperk řady options 719 - krásné frézované díly. Stupačky, řadičku a brzdovou páku. Nádhera. Ještě pak kryty chladičů. :-DD

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024