KTM EXC 300 E (2008)

Vloženo 25.12.2020
Aktualizováno 28.11.2021

Rozborka/zborka hned po koupi

Vloženo: 25.12.2020, Uskutečněno: 06.06.2020, Zhlédnuto: 46x

Motorku jsem koupil docela levně s tím, že prostě do ní něco nasypu, ale budu pak vědět, co tam je a není a snad ta rakouská, všemi opěvovaná "nádhera" (fuj oranžáda hnusná) bude chvíli fungovat. A tak začalo rozebírání a odhalování vad předpokládáných i skrytých, co ta motorka za svou dobu nastřádala. Následující výčet oprav jistě nebude kompletní, rozborku jsem dělal asi před půl rokem, tak určitě na něco zapomenu

Výměna ložisek všeho druhu
Ložiska v obou kolech vč. gufer (přední 653 Kč, zadní 515 kč)
Ložisko řízení 1200 Kč
Ložiska zadního tlumiče (horní + dolní 3000 Kč)
Mám koupeno i ložisko kyvky, ale to je ještě dobré

Rovnání kolena výfuku
Při koupi jsem dostal náhradní koleno. Obě jsem nechal svařit, opravit. Koupil jsem (napůl s bráchou) porichtung na vyfukování výfuku pomocí vysokého tlaku vody. Koleno bylo tedy vyfouknuto a srovnáno. Jelikož motorka občas spadne, byla koupena klec na koleno vč. fakt odolného šusplechu (investice 5000 Kč)

Tlumiče
Vidle a centrál zaslán do Faryn Suspension (tož typické Moravák - nic proti nim ale svému oboru opravdu rozumí a dělá kvalitní práci). Tlumiče byly trochu zanedbané, tak povyměňoval, co šlo, nastavil na mojí váhu a určení motorky a musím uznat, že motorka se fakt změnila a je to supr. Opravdu dobrá práce Jen ta cena - 8000 Kč mě fakt zabolelo +

Brzdy
Vyměněn kotouč vpředu cca 900 Kč a suprčupr sintrované destičky 600 Kč
Výměna brzdových kapalin vpředu i vzadu a ve spojce.

Řetězovka
Koupil jsem řetěz JT 520 X1R X-Ring (1200 Kč), sekundární kolečko 200 Kč, rozeta byla zánovní (jedna z mála věcí ze spotřebáku, co zůstaly)

Ostatní blbinky
Nový plyn 600 Kč
gripy 300 Kč
potah sedla 800 Kč
Některé hadice u chladiče vyměněné
opraveny a vyztuženy chrániče chladičů
stupačky 1700 Kč
Řadička 700 Kč
výměna klemů za nižší 900 Kč
Chrániče páček samodomo - v nákladech asi 500 Kč
Těsnění pod výfuk
Pneumatiky nové (mitasky)
Nové spojkové lamely 1200 Kč
Vyřešeno uchycení výfuku (zpraseno předchozím majitelem)
Nainstalován měřič mth (stav 0.0)
Byl sundán stejně poškozený tlumič řízení
Byla demontována reklusse spojka (fuj ale)

Bylo toho dost, ale do motoru jsem nemusel šáhnout (olej je samozřejmost a chladící kapalina taktéž). Voranžáda startovala na drnc, jela dobře, dělala, co má.
Součet věcí raději dělat nebudu, nechť se nechci rozčílit. Házel jsem sem věci, co jsem někde našel nějaký objednávky po mailu a nebo jsem si pamatoval. nejsou tam zahrnuty nějaké službičky za svařování a drobné výpomoci.

Moc jsem nefotil, resp. vůbec, ale aspoň jednu fotku jsem udělal

Tača (0) napsal 27.12.2020 v 21:40

Kdyby se každý o mašinu staral takhle, tak se nebojím je kupovat