Honda GL1800 GoldWing (2002)

Vlastník Guga
Vloženo 4.1.2018
Aktualizováno 15.5.2021

Vloženo: 02.09.2020, Uskutečněno: 29.08.2020, Zhlédnuto: 13x

Čas se nám moc nedostává a tak z tradičních čtyř dní pro uklidnění mysli a namnožení km v sedle našich ořů, se nám to scuklo jen na sobotní přesun a nedělní návrat.
Skladba motorek byla tentokrát vcelku pestrá jako obvykle, jen se složení účastníků díky složitostem života, nečekaně změnila. Když pominu skalní jádro v podobě mé maličkosti a kolegy v sedle dalšího "skůtra" (jak nám něžně oslovují naše dvoukolé miláčky - oba Honda GoldWing), tak další účastník již s námi absolvoval dvě předchozí "výročně-roční" akcičky v sedle svého báječného stroje Yamahaháhá SuperTenére. K doplnění většího počtu účastníků jsme zlanařili kolegu v sedle lokomotivy Suzutý M1800R a doplnění pětice bylo v podobě hodně odstrojené K1100LT od vrtule do stylu kafíčka.
Cílem byla jeskyně Balcarka v Moravském krasu. Kolega "zutý" ji již před časem navštívil. Nám ji doporučil a zároveň nám udělal odborný dohled i dozor - ošetřovatel našich vášnivých motoduší
Jeskyně Balcarka je mírně stranou zájmu od největšího Moravského krasu - Macochy (díky tomu se nemusí dopředu jeden objednávat na určitý volný datum). Návštěva samotné jámy v zemi je v doprovodu mladého průvodce, který svým osobitým projevem si zaručil naši neformální konverzaci na téma krápníků a vlastně celého "vybavení" onoho zázraku přírody ... (samozřejmě proběhla i neformální omluva všem dalším účastníkům oné prohlídky).
Samotná cesta sobotní byla vedena přes Českou Kanadu a "skrz" vodní nádrž Vranov s obědem pod rozhlednou čaroděje druhé kategorie Rumburak. Po vydatné a chutné krmi se přesouváme směrem na Jaroměř, Náměšť, Tišnov a po té výbornou silnicí přes Blansko až do kempu Olšovec . Zde máme zajištěné chatky pro případ dešťů hrozících celý víkend (ten nás v podstatě jen omrkl ráno v sobotu v době srazu před odjezdem a po té část chvátajících domů). Dalším překvapením v kempu pro nás byly sociály (jsme zmlsaní nejen ze zahraničí!) a hlavně rockový večer v podání několika kapel. Z nich nás zaujala jen jedna, která naprosto LUXUSNĚ hrála Rolling Stones a vytvořila nám nádhernou kulisu pro večerní debatu u stejně luxusního sušeného domácího masa od jednoho nejmenovaného skůtristy, který to vzápětí doplnil lahvinkou 'Portského.
V neděli pak proběhla vlastní návštěva díry v zemi v Zemi a pozvolný odjezd směrem vlastním; bo skůtristi jeli v podstatě po stejné příjezdové cestě domů, jen s tím rozdílem, že oběd byl "uskutečněn" tradičně "U Piráta" (zde jsme byli nemile překvapeni koncem sezony a pohostinství by se tomu úplně říci nedalo). Škoda. Počasí nám přálo i malého deštíku behěm asi 20km. Kolega na cenduru nás všechny opustil v Tišnově (dešti se ten den úplně vyhnul), aby obšťastnil svou přítomností své rodiče bydlící mimo jeho současný život. Další dvá "noví" účastnící zájezdu to vzali "ŠTURMEM" domů po silnici č.23 a měli to štěstí, že jim od Třebíče pršelo až do Lišova. Alespoň plně otestovali nově zakoupené levné pracovní nepromoky, které ukázaly jen tu nevýhodu, že jsou nohavice kratší a tím pádem je nutná potřeba dokoupení návleků na boty.
Osobně si myslím, že i toto složení motorek a účastníků bylo na pohodu a svůj úkol i účel to splnilo.
Trasa .

bizov (9) napsal 18.02.2021 v 13:41

Pěkný výlet .

albion32 (2) napsal 04.10.2020 v 19:49

Super hele super

Milan1963 (278) napsal 04.09.2020 v 20:17

• Prvomájová

To se nedá popsat... Trasa naplánovaná na absolutní kochačku. To by jeden musel točit od začátku do konce, protože by se jinak fotili co ujetý metr až kilometr. Tímto děkuji motokolegovi a kamarádovi za úžasnou trasu :

Vloženo: 01.05.2024
    Uskutečněno: 01.05.2024
  • Výměna olejů a filtru

Můj milý deníčku. Včera mi tahal klofák kořeny po sedmičce a osmičce. Za odměnu jsem si na dnes naordinoval v práci volno a konečně malinko umyl motorku a vyměnil motorový olej s filtrem a olej v kardanu. Interval byl n

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.04.2024
    Uskutečněno: 09.04.2024
  • Rozjezd až na Velikonoce, a ochutnávka.

TRASA Něco málo km na rozjezd. Z počátku kochačka, pak už místy zrychlený přesun. B-) Téměř všichni už jezdí. I nám konečně vyšel čas, páč se potomka ujali přes noc jeho prarodiče a my si mohli užít společný rozje

Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024