Yamaha XJ 500 (1983)

Vlastník XJ500
Vloženo 11.7.2017
Aktualizováno 5.5.2021

Vloženo: 14.08.2020, Uskutečněno: 14.08.2020, Zhlédnuto: 25x

Červenec 2020 !!! HOTOVO !!!

"Zuboženej stroj už nedoufal, že se ještě někdy prožene po silnici a někdo řekne: "fakt krásnej stroj""

Další zápis do deníku v podobě momentek z renovace XJčka. Motorku jsem poprvé vyvezl na denní světlo a opatřil malou "servisní" nádržkou. Už jsem prostě musel nahodit motor a seřídit karburátory. První nahození motoru bylo bez výfuků, protože jsem musel reklamovat chromy na kolenech. Kvůli tomu SARSu se vše nekonečně táhlo a navíc se zjistilo, že vnější plášť kolen je natolik poškozen, že nelze opravit a znovu nachromovat. Tyto stroje mají dvouplášťové provedení kolen proti modrání při vysoké teplotě. Kyselina, která se používá na odstranění chromu zůstala mezi plášti a prožrala vnější plášť Vnitřní roura je však naprosto v pořádku a tak jsem zvolil černý nástřik odolný 600°C a omotal jsem je skelnou tkaninou určenou přímo na výfuky. Kolena seženu později (snad). Také jsem musel znovu otevřít víko spojky a rozebrat slepenou spojku. Motor byl dlouho bez oleje a hlavně bez pohybu a to většinou končí slepenými lamelami. Trochu mě štvalo, že jsem měl motor v celistvém laku ale ty nerez šrouby na víku se tam stejně hodí. V téhle chvíli je XJčko již plně pojízdné a už ho proháním po silnici. Připravuji video, které samozřejmě také zveřejním.
Musím říct, že jízda na tom stroji je úžasná. Funguje jako by právě sjel z výrobní linky. Seřízený motor s kompletně repasovanými karburátory má původní kondici a jde krásně za plynem. Všude kde zastavím, vzbudí pozornost a obdiv. To mě moc těší, protože to byla úmorná a nekonečná práce. Co myslíte, stálo to za to?

Marek71 (14) napsal 27.11.2023 v 21:10

Dnes jsem narazil na Motorkařích na tvojí Yamahu. Moc se mi líbí.

vopák (51) napsal 15.08.2020 v 08:22+1

za záchranu starý motorky..je parádní..

smitth (12) napsal 15.08.2020 v 06:44+1

Moc pěkná.

• Renovace XJ 500 (video)

Mám spousty fotek a krátkých videí z renovace, které jsem vložil do amatérského videa. Má ale 15 minut :-) Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=mVuatMcsRi0&t=382s

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.08.2020
    Uskutečněno: 15.08.2020
  • Renovace XJ500 duben 2020

Duben 2020 po dlouhé době se podařilo posunout renovaci XJčka o velký kus k cíli. Chystám i video ale teď mrkněte na pár fotek s krátkým popisem. Při renovaci jsem narazil na spoustu "víceprací" se kterýma jsem nepočíta

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.04.2020
    Uskutečněno: 29.04.2020
  • Renovace XJ500 září 2017

září 2017 Tak jsem zase trochu postoupil s renovací. Jde to pomalu kvůli času. Právě jsem dokončil opravu předních tlumičů. Myslel jsem, že jsou úplně zničený. Už při koupi jsem viděl a hlavně při jízdě cítil , že tl

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.09.2017