Honda CBR 650R (2020)

Vlastník Jura.Olc
Vloženo 23.5.2020
Aktualizováno 25.7.2020

Vloženo: 11.07.2020, Uskutečněno: 11.07.2020, Zhlédnuto: 18x

Covid 19 omezil a místy zastavil svět. Mírnění tohoto šílenství, jestli se tomu dá říkat mírnění, se dotklo nás všech. Najednou jsem si uvědomil, jak snadno se dá přijít o nabytou "svobodu pohybu".

Ano, i při Covidu 19 jsem se byl projet na bývalém "eFku". Obava nebyla z toho, že bych se někde nakazil, ale proč přidělávat práci IZS v této době. Proč by kluci a holky měli dávat dohromady motorkáře, když mají teď úplně jiné starosti a svět šílí. Proč?

21. květen 2020 - Zítra mám narozeniny a protože vím, že se každý na jakéhosi tydýta vyprdne (ne že bych si stěžoval), tak si udělám radost. Bude to takový malý dárek od sebe - pro sebe. Volám do K2moto a objednávám si krásnou, červenou, novu motorku značky Honda. "Jedna přijde 28. týden." zní z telefonu. Všechno odkývám a položím telefon. Do další chvilky jsem netušil, jak dlouho budu čekat. A sakra! Bylo to dlouhé čekání. :)

Čekání na první randíčko

10. červenec 2020 - Včera mi volali z Hondy. Zítra si můžu přijít pro motorku. Nemohl jsem dospat, celý den nemám hlad a očima tlačím ručičky hodin dopředu. Po práci se převlékám do kombinézy. Zdá se, že se trošičku zmenšila. Po nelehkém boji vítězně zvedám ruce. Neušel jsem ani krok a už mi po zádech jezdí kapky potu. Obvykle tečou směrem dolů. Kolega v práci nakopává "Afriku" a přes Jižní stojku valíme na Vrbovku.

"Nechce si tu kombinézu sundat?" ptá se (doufám) slečna Adéla. "Když já už bych se do ní asi nedostal." Sedíme u stolu a já se smažím ve vlastní šťávě. Ovšem díky své profesi jsem na takové výkyvy počasí zvyklý. Papírování netrvá dlouho a už stojíme před obchodem u mého nového stroje (zní to divně - můj - nový - stroj).

Po nastartování (za to děkuji) odjíždím na benzínku pod Vrbovkou. Natankuji full, kupuji pití, tlačím motorku do kouta a pořádně si ji prohlížím na denním světle. V euforii nepřicházím na jedinou věc, která by se mi nelíbila. Možná víc než euforií ... trpím žízní.

Možná čekala kvalitnější restauraci, ale to až časem.

Vyjíždíme směrem dolů do Modřan a hned nám prší štěstí. Z toho mám ukrutnou radost. Modřanská, Komořanská a u mostu Závodu míru odbočuji na Břežany. Přeci jen je tu pár pěkných zatáček. Občas mi při řazení směrem nahoru proklouzne spojka. Není to chyba motorky, ale moje. Špatná práce se spojkou. Teprve se seznamujeme. Motám se kolem Prahy a nad Říčany vidím špagáty vody. Škoda, tam jsem chtěl. Volím jinou trasu (hlavně ne do vody). Občas se objeví pár kapek a rozhoduji se to vzít domů. V neděli budu mít celý den.

U garáže si všímám, že:
Brzdová páčka je stavitelná. Ta spojková bohužel ne.
Patu levé nohy opírám o plastový kryt řetězu.
Musím vyvinout nadlidskou sílu a inteligenci, abych se dostal pod zadní sedačku.
Musím pořádně nastudovat nastavení displeje.
Najel jsem jenom 54 kilometrů!

Rád bych poděkoval Špácovi, který umí utrácet moje peníze a K2moto za to, že mi splnili můj malý sen.

No nic, jen jsem Vám to chtěl říct. :) Mějte slunce nejen v duši, ale hlavně na obloze. Taky nezapomínejte na správně nahuštěné pneumatiky a koly DYCKY dolů.

Ať se Vám dobře dýchá.

Brzy se zase připomenu.
RED GOES!

SlimM (48) napsal 13.07.2020 v 07:17

Krásně napsaný. Motorka super, třebaže ne můj šálek kávy. Alespoň jsme se shodli na značce...

1 reakce

Jura.Olc
Jura.Olc 25.07.2020 v 21:15

Ahoj, děkuji moc. Ať se daří. :)

pelito (5) napsal 11.07.2020 v 15:52

Ahoj. Hezký dárek. Ať dělá radost. Tom.

1 reakce

Jura.Olc
Jura.Olc 11.07.2020 v 16:05

Děkuji moc. :)

• Tady to bylo, kde jsem poprvé ji viděl

Patnáct let mi její jméno viselo na rtu. Patnáct let jsem si s ní chtěl potřást rukou. A čím víc jsem to odkládal, tím víc jsem se bál, že nebude taková, jakou jsem ji maloval. A teď se držíme za ruce. Prohlížím si ji

Vloženo: 13.08.2020
    Uskutečněno: 12.08.2020
  • Masaryk & Farina

Život měříme příliš jednostranně; podle jeho délky a ne podle jeho velikosti. Myslíme víc na to, jak život prodloužit, než na to, jak ho opravdu naplnit. Mnoho lidí se bojí smrti, ale nedělají si nic z toho, že sami a mn

Vloženo: 05.08.2020
    Uskutečněno: 05.08.2020
  • Dobří holubi se vracejí na sever

Den po tomto výletu se u nás v domě stala nehoda, která si díky včasnému zásahu a obrovské náhodě, nevybrala svou daň na zdraví, či majetku. A víte kdo vydrží nejvíc? Hoši, pamatujte si, že nejvíc vydrží průměrný chcí

Vloženo: 29.07.2020
    Uskutečněno: 25.07.2020