Yamaha FZ1 N (2008)

Vlastník rawson
Vloženo 8.4.2017
Aktualizováno 16.10.2021

Vloženo: 21.03.2020, Uskutečněno: 31.03.2017, Zhlédnuto: 12x , Bod zájmu: Vodní nádrž Seč

Původně jsem se díval po koupi Kawasaki Z900, která se u nás tou dobou čerstvě začala prodávat, ale nakonec si ji pořídil kámoš, tak jsem si řekl, že se mrknu na nějakou zachovalou FZ1-N.

Byla to náhoda. Narazil jsem na inzerát, tak jsem se na motorku zajel nezávazně podívat a po prvním svezení se mi tak zalíbila, že jsem si ji rovnou odvezl. Tím, že jsem ji kupoval už bez katalyzátoru, tak jsem byl ohromen zvukem, co vydávala (těžko popsat, člověk by to musel slyšet na živo - můžu říct, že dokáže přeřvat jakoukoliv motorku).

Motorku jsem kupoval od Blesk90. Ten k motorce nasliboval hory doly, protože ji chtěl prodat ještě v ten den (jel si druhý den pro novou MT-10) a nakonec nic z toho nedodal. Když jsem po něm později chtěl vědět, co na motorce všechno měnil (olej, brzdy apod.) a co tam upravoval, tak mi ani nebyl schopný odpovědět (hlavně, že dělá motovlogy a motorkám jinak "strašně" rozumí). Takže zkušenost mám takovou dost neutrální.

Hned jak jsem FZ1 přivezl domů, tak jsem na ni vyměnil všechny kapaliny, filtry apod. Seřídil jsem tlumič řízení, který tam namontoval Blesk90, a který se celý třásl (jak říkám "znalec" přes motorky). Upravil jsem si přepákování podle sebe a nastavil nejvyšší tvrdost podvozku, protože motorku používám primárně na cesty a dost často jezdíme ve dvou.

• Kompletní servis a ECU flash

Ve 30tkm byl udělaný velký servis (seřízení ventilů, výměna cartridge předních vidlic + olej a gufera, nový chladič a chladící kapalina (racing coolant), nový senzor na spínání Sahary, výměna řetězu a rozety, výměna brzd

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 09.10.2021