Jawa 500 OHC (1958)

Vlastník Křesťan
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 23.9.2023

Vloženo: 18.12.2019, Uskutečněno: 15.04.2013, Zhlédnuto: 50x

Rám jsem chtěl jednoduchý, jednak aby motor vynikl a taky kvůli váze při závodech. Povedlo se mi ho koupit v Německu i s zadní pevnou stavbou. Když jsem to přivezl domů trochu jsem trnul jestli se do toho motor z půllitru vůbec vejde , Vidlici jsem koupil na ebay, byla ohnutá a rozdělená po částech do čtyr různých aukcí. Tu poslední jsem nevyhrál Tak jsem musel kupovat nové pružiny a zaúkolovat soustružníka Vidlice je zkrácená, možná až moc a také jsem tam nedal tlumič. Což má za následek že pří sprintech musím začít první brzdit zadek a teprve pak připojit předek. Jinak se motorka hodně rozkmitá. No co, už se známe

zeke11 (139) napsal 19.12.2019 v 12:11+1

Na začátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek....

• Výbrus válce a trocha trápení okolo

Po závodě už mi Jawa na oba válce nechytla. Když jsem sundal hlavu bylo vidět že ventilová sedla zasluhují pozornost a ve válci jsou rýhy. Naopak vodítka a ojnice byly v pořádku. Ventily mi dal dokupy Lewis. Bohužel jse

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.06.2024
    Uskutečněno: 01.06.2024
  • Hot Rod dragstrip contest vol 11.

"Nazdar Outsideře" Tak mě zdravil Ivan, když mi volal, hned jak se vrátil na jaře z Ekvádoru. Bylo to od něj dost troufalé, protože mě na dráze dosud nikdy nepředjel. Tak jsem se na naší sprinrérskou konfrontaci opavdu t

Vloženo: 24.09.2023
    Uskutečněno: 09.06.2023
  • Hot Rod dragstrip contest vol 10.

Když jsem zvítězil, nastala dvouletá pauza vynucená koronou. Další dva roky se závod nejel a tak bylo dost času na vylepšování. Bylo mi líto neřadit čtyřku která má nejmenší ztráty při otáčení v převodovce, protože jde o

Vloženo: 10.07.2022
    Uskutečněno: 12.06.2022