Yamaha XJ 500 (1981)

Vlastník JohnyShorty
Vloženo 27.11.2016
Aktualizováno 26.2.2017

Jak jsem to složil a položil

Vloženo: 17.11.2019, Uskutečněno: 17.11.2019, Zhlédnuto: 25x

Na motorce jsem provedl spousty změn. Udělal teleskopy, vyměnil fajfky, vyměnil membrány od JBM Industry, nesčetněkrát seřídil karburátory, vyměnil brzdy, rozhýbal zakouslou zadní kyvku (dva odrezovací spreje a týden vyklepávání).

Byl jsem docela rád, že mám vše za sebou a že bude jezdit dalších 20 let.
Nestalo se tak. Po týdnu ježdění mi motor zase začal vykazovat značnou nestabilitu v chodu a já už z toho byl vyřízený. Naštěstí tu je na xichtbůku stránka pro majitele XJ a tam jsem se dozvěděl o těsnění hřídelek v karburátorech.
Rozebral jsem, kouknul jsem a zjistil, že to prostě muselo přisávat lufta. Dlouho jsem přemýšlel, jestli je mám koupit jako sadu z Emériky, páč to zase bude nějaké atyp, ale ono ne. RUBENA to jistí. Takže pro lidi co jim lítá motor do otáček V kroužky od RUBENY VA8. Momentálně jsem ve fázi kompletní repase karburátorů, nákupu těsnění a šroubů.

No a k tomu jak jsem to položil?
Mojí vlastní donebevolající tupostí, když jsem převážel motorku k zazimování do garáže ke tchýni, jsem ji cestou položil ve vozejku. Kurta povolila a já jen bezmocně v zatáčce koukal do zpětného zrcátka jak se naklání a padá. Odnesla to "JEN" nádrž, ale pro mě je to jakobych ji serval celou na silnici. Metoda PDR je už prý i na tohle krátká a tak zbývá nádrž říznout, vyklepat a znovu zavařit.
Pro mě ztráta laku a ztráta patiny kterou jsem měl tak rád. Takže kdyby někdo měl plonkovou nádrž XJ500/550 v této barvě, rád bych se jí ujal. Díky.

• Pořád se něco objevuje...

No a aby toho nebylo málo, při výrobě nosiče když se udělalo hezky, vytáhl jsem mašinu z garáže a jal se nastartovat. NIC - prostě ta mrška nechytla. Po chvilce se pod ní objevila loužička a po jejím řádném prozkoumání j

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.05.2017
    Uskutečněno: 14.05.2017
  • Vyrobil jsem si nosič.

Po nějaké době zase jeden příspěvek. Zatímco bylo venku hnusně pracoval jsem na výrobě nosiče pro mou rakouskou SECU. Původně jsem plánoval koupit něco ve stylu Krauser, ale nic z toho se mi prostě nelíbilo. SECA je

Vloženo: 14.05.2017
    Uskutečněno: 14.05.2017
  • První a druhý výlet

Tak se konečně zadařilo. V pátek jsem přijel z práce, všechno jsem seskládal, seřídil podtlaky podle budíků zapůjčených od kamaráda a čekal jak bude v sobotu. Sobota nezklamala, už od rána svítilo sluníčko a nic

Vloženo: 26.02.2017
    Uskutečněno: 26.02.2017