Yamaha Neo's 50 (1999)

Vlastník BurnesOldman
Vloženo 21.11.2018
Aktualizováno 30.11.2018

Cesta za snem našeho mládí

Vloženo: 09.06.2019, Uskutečněno: 02.06.2019, Stav tachometru: 19421 km, Zhlédnuto: 33x

Ahoj to že rád jezdím na svém 50ccm prskoletu píšu pokaždé a naštěstí jsem poznal pár stejně postižených kolegů, ale dnes začneme trochou historie.
Za mého mládí (v minulém století) jsem jezdil na chatě na stoji Stadion S11/22, někteří na Jawa 50/555, někteří na Pionýrech a ten co měl Simson tak ten vždy chodil s nejhezčí holkou z vesnice, no co vám budu říkat Simson byl náš sen. V té době byl u nás k vidění Electronic, Enduro a Skútr. Po shlédnutí filmu Good bye Lenin koukám jak tam hlavní hrdina jezdí na Simsonu mě neznámých tvarů, tak jsem se o tuhle značku začal víc zajímat a zjistil jsem že tahle firma má na triku mnoho krásných strojů a zde na Motorkářích jsem se dočetl o muzeu Simsonů http://simsonmuzeum.cz/.
Proto jsem naší skupině navrhl návštěvu tohoto muzea. Termín byl určen na neděli 2.2 2019 a začlo plánování.
První verze byla že se sejdem v 8:00 v Kyšicích a nastal první problém, Lidl (kde jsem si chtěl koupit jídlo a pití na cestu) otevírá v neděli v 8:00. Takže mapa namalována a plán poupraven a to:
Skupina A ve složení Já, Libor a Starosta na strojích Yamaha Neos, Yamaha Neos a Piaggio Beverly (Starosta sice má Čínskou padinu Rhon Sport 50, ale byla mu udělena výjimka)se sejde v 8:00 u lídla kde nakoupí občerstvení a posune se dál, skupina A byla upozorněna že ti příliš nasnídaní budou mít v kopci u Kyšic problém a v tu chvíli začal problém s Liborem kterej se ptal proč on je skupina B, tak sem mu odpověděl že on stejně jako já a Starosta je Áčko, ale on si to nenechal vymluvit a proto jsem si zjistil rok narození všech účastníků a pojmenoval jsem skupinu A skupinou 222 a pro jistotu jsem ještě sečetl obsahy a vyšlo mě 223 a skupina B byla pojmenována 173 a 187 a nechal Libora ať si vybere a Libor nezklamal a stále se ptal proč je Béčko .Poté se ještě dohadovalo co kdo vezme a Libor tvrdil že prakticky bere ještě jednoho Skútra rozebraného na náhradní díly a nakonec s sebou měl jen svačinu.
Nastala neděle a já jako vždy vstávám kolem čtvrté ráno a čtu že Starosta bohužel nejede a po šesté hodině odcházím do garáže kde nakládám náhradní díly, vercajk a odjíždím k nedaleké pumpě kde tankuji celých 3,22 litrů stooktanu a pomalu se přesunuju k lídlu kam po chvilce přijíždí Jarda kterej prej s náma nejede, ale kousek nás doprovodí. Po další chvilce přijíždí Libor na Neosu a Filip s Trabantem pro zásoby. Nakupujem jídlo, pití a já si ještě dávám kávu, poté startujeme a Libor se mě ptá zda platí ta výměna já na to uplně zapomněl , tak jsem si s Liborem vyměnil Neose a jedem směr Kyšice a musím říct že mu nejede špatně. Přijíždíme do Kyšic kde nás čeká skupina B (173 nebo 187) v které je Honza na Piaggio Hexagon 125ccm a Filip na stroji Hero Winner 50ccm + si k sobě vzal kaámoše Sama jako batůžek protože mu to Hero jede jak kráva tak prej jako hendikep a vyrážíme směr Žabovřesky nad Ohří. Jarda nás co chvilku předjíždí a poté natáčí naše průjezdy a v Radnicích nás nadobro opouští, tak pokračujeme samy naší úžasnou rychlostí stále vpřed bez větších problémů kromě jednoho a to když jsem v zatáčce nad Zvíkovcem vjíždím do naplaveného prachu kterej jsem neviděl a ujelo mě přední kolo, ale ustál jsem to. Vede Filip, za ním jede Libor, potom já a kolonu uzavírá Honza kterej si užívá dvoutaktní odér ze všech nejvíc. V obci Pavlíkov kolonu předjíždím a naznačuju že je třeba zastavit a občerstvit se a proto tak činíme. Po chvilce koukáme že nějací motorkáři blokují provoz na křižovatce a Filip povídá asi pojede nějaká kolona, honem pojedeme nebo nás budou zdržovat, já mu říkám jedeme na padinách, nás nikdo zdržovat nebude a tak čekáme. Za chvilku přijede kolona mopedů Stadion nepočítal jsem je , ale byly jich stovky a my vyrážíme za nima v obrovském dvoutaktním mraku, na začátku Rakovníka mopedi jedou rovně a my odbočujem vlevo aby sme celou kolonu po pár stech metrech znovu potkali. Další pauzu si děláme za Řevničovem v lese, doplňujeme tekutiny a nikotíin a po pauze nastává cesta hrůzy. Asfaltka na které je díra na díře vede listnatým lesem a jak se střídá světlo a stín tak ty díry nejsou pořádně vidět.Po výjezdu ze silnice tisíce děr Filip naznačuje že musí tankovat (jo nádrž na 4,5litru to byl nápad pánů inženýrů) a doufáme že nějakou pumpu najdem. V Peruci konečně nacházíme a Filip tankuje a pokračujem Evaň, Poplze (kdo ty jména vymejšlel?) a Žabovřesky n O. Muzeum je hned na začátku vsi a bohužel zavřené, stavíme před ním na trávníku a fotíme se já telefonuju s majitelem a ostatní nadávají na vedro. Majitel po pár minutách přichází a vpouští nás do svého království kde je kromě krásných motorek, kol a dalších věcí hlavně NÁDHERNEJ chládek. O firmě Simson (jak ti hodní němci co stříleli na frontě do vzduchu říkají Zimzon) ví opravdu hodně a tak vypráví a my posloucháme a občas se na něco ptáme. V muzeu je dobrovolné vstupné a proto při odchodu každý házíme něco do kasičky a odjíždíme z5. Při cestě tam jsem se domlouval že se zastavíme u známeho z jedné FB skupiny a proto zajíždíme na hřiště kde se setkáváme a pár minut klábosíme o motorkách u zmrzliny (vanilka/borůvka) a Libor využívá pauzy a nechává se polejt vodou od místních hasičů a pokračujeme dál naší ukrutnou cestovní rychlostí(rovina cca 60Km/h do kopce někdy i 20) Při pauze ve Smědčicích si všímám že mě bez rozloučení opustil jeden šroubek a celej plast pod pravou nohou vlaje ve větru a tak máme i opravování. A jak tento krátkej vejlet shrnout? Za mě super cesta (jen úsek v radnicích je dlažba a potom ta rozbitá silnice v tom lese), muzeum krásné (mám hrozně rád muzea kde je jen jedna značka), spotřeba benzínu na dálky kolem 3L, najeto necelejch 250Km, takže za mě Super.

• NA PRSKOLETECH ZA DUCHAMA

Ahoj Vloni jsem se čirou náhodou dostal do skvělé skupiny JAWA 350 TOUR plné skvělých lidí, přesto že nemám a ani neplánuju pořízení Jawy tak mě tam trpí i s mým skútrem. Vloni na podzim jsem si pořídil tento super s

Vloženo: 01.04.2019
    Uskutečněno: 30.03.2019
  • Nuda v zimě

Zimu nemám rád od té doby co jsem zjistil že dárky nenosí ježíšek a já se budu muset finančně podílet ( ti co mě znají osobně dobře ví že jsem od přírody lakomej). A taky to počasí není pro jízdu na skútru nejvhodnější

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.12.2018
    Uskutečněno: 16.12.2018
  • Cesta na EK

Před přepsáním stroje na nového majitele(mě) je potřeba absolvovat evidenční kontrolu a proto jsem si zjišťoval ceny v okolí. V okolí mého bydliště jsou 3 STK a ceny mají plus mínus stejné a to 450Kč a protože jsem od př

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.11.2018