Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník TheYama
Vloženo 21.6.2018
Aktualizováno 21.6.2018

Vloženo: 21.09.2018, Uskutečněno: 18.08.2018, Stav tachometru: 54000 km, Zhlédnuto: 24x, Firma: FIRMA:J. Hamouzová - Suzuki Kladno (Kladno)

Tak se ani mě nevyhla nehoda.

Najezdil jsem kolem 6 tisíc km, zahraniční dlouhé jízdy, bez nehody (nepočítám pád motorky na benzínové pumpě, kdy mi po narovnání moto padala helma ze zrcátka a jak jsem instinktivně po ní sáhnul, hodil jsem motorku na bok).

Jel jsem v sobotu na koupaliště (bohužel v plavkách) po praze, když mě překvapila paní důchodového věku v autě, vyjíždějic z vedlejší na hlavní. Moje cestovní rychlost byla max 50km/h, brzdná dráha 2,5m a náraz po pádu do předního nárazníku.

Na autě škody nulové, u motorky komplet přední maska, budíky, řídítka, padák, stupačka, řadička, kapotáž. Odvezeno do motoservis Hamouz Kladno - kalkulace opravy dle origo dílů a dílů sepsaných likvidátorem - 103 tisíc. (větší cena než mě motorka stála)

Pojišťovna ohodnotila jako totálku a vyplatila částku dorovnávající zbytkovou hodnotu motorky do "běžné" ceny motocyklu na trhu.

Škody na zdraví - odřené koleno ze slidu po asfaltu až na čéšku, zvrknutý kotník. Nyní je již koleno ve fázi hojení, jizva o průměru 4cm. Kotník bolí, ale bez problému chodím a začnu pomalu sportovat.

Závěrečné poučení je - už na motorce nepojedu nikdy neoblečený do moto oblečení. Ani k benzínce za rohem. Nemuselo mi být nic (kromě poškozeného oblečení), takhle přes měsíc lečím nohu. A i když motorkář jede sebe lépe a je nejopatrnější, nehoda se mu občas nevyhne.

Budiž to poučení i pro vás

TheYama (0) napsal 22.09.2018 v 07:22

Ano, je to Horoměřická. Jel jsem pomalu, jsem jeden z těch, co dodržují předpisy a kousek před tím je měřený úsek 40km/h.
Paní staršího věku s francouzskýma holema a tučnýma brýlema.

SlimM (48) napsal 21.09.2018 v 15:37

Poznávám Horoměřickou ulici. Nechápu, co paní dělala - je to sice v zatáčce, ale jestli si jel pomalu, tak nebyl důvod... je to celkem přehledný úsek.

TheYama (0) napsal 21.09.2018 v 14:33

Díky Snad příští týden by mohla být opravená, tak do konce sezóny ještě něco ujedu

Simitom (120) napsal 21.09.2018 v 14:23

Přeju hezký návrat na dvě kola.

Clint. (79) napsal 21.09.2018 v 13:43

No to je Pech, přeji brzké uzdravení a hodně štěstí do příště

• Sezona 2019

Minulý víkend se udělalo konečně jarní počasí, tak jsem se rozhodl vytáhnout po zimě motorku na projížďku. Doporučuji provést nezbytnou kontrolu před vyjetím an silnici, jak je ovšem hezky zmíněno v článku: https://ww

Vloženo: 29.03.2019
    Uskutečněno: 23.03.2019
  • Slovensko - Tatry

Vydal jsem se na výlet do Tater na krátkou dovolenou, prodloužený víkend, který jsem si nakonec ještě prodloužil. Cesta tam byla otřesná, D1 samá kolona a vzhledem k tomu, že jsem jel jako doprovod kamarádům v autě, p

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.07.2018