Suzuki SV 650 (2001)

Vlastník ORi_SV
Vloženo 8.7.2018
Aktualizováno 28.11.2021

Předčasný konec vyjížďky...

Vloženo: 13.09.2018, Uskutečněno: 12.09.2018, Stav tachometru: 34421 km, Zhlédnuto: 12x

Tak mě poprvé motorka nechala ve štychu. Jedu si tak vesele s úsměvem na tváři, v jednom z nejteplejších dnů na konci této sezóny a najednou... je potřeba tankovat :) Dobře, zastavím na čerpací stanici (preferuji Benzinu, v krajním případě OMV), dám SVčku napít, zaplatím za krmení a chci odjet. Jenže to už neklaplo. Baterka očividně K.O. :) jakto?

Nuže dobrá, byl jsem cca 35km od domova. Baterka je vyšťavená, tak si zajdu na benzinku pro kabely a poprosím náhodně vybrané vozidlo, zda si nemohu stroj nahodit. A tak se také stalo... šup zpátky sedlo a vyrazit raději směr domů.

Jenže. Když jsem byl 15 kilometrů od domova, byl již večer, tma a při vjíždění do města Zlína (přes který jsem musel) k mému údivu praskla žárovka. Náhoda? Možná... ale potřebuju dojet. Zapínám dálkové a s vědomím, že budu nejspíše oslňovat, se přibližuji ke svému cíli. Jenže elektrika motorky byla proti. Najednou praskla i dálka, parkovačka, zadní světlo i blinkry. Kontrolky svítily, ale motorka začala poskakovat a zdechat. Přidání plynu proběhlo bez reakce. Fajn, nebudeme to trápit, odstavím to. Problém byl, že byl večer, a ač to bylo již ve městě, stalo se to v ten nejnevhodnější úsek. Pravotočivá nepřehledná zatáčka bez krajnice, bez pouličního osvětlení. Za mnou kupodivu dost provoz. Než jsem ale stihl úplně a bezpečně zastavit, začalo se kouřit z otáčkoměru, budíky a kontrolky se rozsvítily s cca 300% intenzitou. O ou, altík...

Jenže, co teď? Opravdu špatný úsek si SVčko vybralo na vyplivnutí čerta. Rychle z motorky a tlačit na nejbližší možný prostor k bezpečnému odstavení. Ten byl naštěstí pár set metrů, a tak jsem, celý zpocený, SVčko dotlačil na trolejbusovou zastávku.

Nemá smysl nic vymýšlet. Vytahuju telefon a hups...! 4% baterky. Fajn, mám nejspíš jen jeden pokus. Naštěstí vím komu zavolat :)

Štěstí v neštěstí bylo, že ač jsem se nedávno ze Zlína přestěhoval do vedlejšího města, mašina vyplivla čerta cca 1 km od garáže mé maminky. Tak počkám na kamaráda, šup pro klíče a mohlo následovat bez několika málo metrů kilometrové tlačení 180kg vážící motorky (převážně do kopce). :) Protože ač jsem byl lehce nas*anej, stejně tu motorku zbožňuju a nenechal bych ji (byť jedinou noc) venku.

Suma sumárum, zatím to vypadá na to, že regulátor dobíjení se odporoučel ze své funkce a altík přebíjel, odpálil baterku, žárovky a další věci. Zatím nebyl čas to pořádně zkoumat, ale doufám, že většinu věcí pochytaly pojistky. Tak či tak, regulátor, baterka, pojistky a bohužel nejspíš i cívka v otáčkoměru.

Sypu si popel na hlavu. Moje chyba, můžu za to. Neměl jsem to startovat přes kabely a už při tomto prvním příznaku nepokračovat v jízdě. Jenže jste 35km od domova a shánět ve všední den večer dodávku nebo vozík prostě nechcete. :)

Promiň SVčko, dám Tě ale dohromady :)

elvis78 (141) napsal 14.09.2018 v 08:50

do Démanovské doliny jsem s naloženým autem ve tmě a dešti dojel bez altiku po tmě

elvis78 (141) napsal 14.09.2018 v 08:49

to chce klid, já bych asi taky zkoušel dojet

Pedl (189) napsal 13.09.2018 v 23:08

To do týdne opravíš

• Nový výfuk...

Odolával jsem vážně dlouho. Ano, sériový výfuk nemá i tak vůbec špatný zvuk a hlavně neštve sousedy, ale dvouválec si vždycky zaslouží trochu víc. Důvod, proč jsem tak dlouho odolával výměně výfuku za laděný je prostý. J

Vloženo: 28.03.2022
    Uskutečněno: 27.03.2022
  • Znovuzrození...

Už jednou mě SVčko bohužel vypeklo. Resp. je nutno podotknout, že jsem jej spíš vypekl já a místo odstavení motorky při první vlaštovce, která značila problém, jsem měl silnější (a nezodpovědné) nutkání dojet domů a nadě

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.11.2020