Suzuki GSF 650 Bandit (2010)

Vlastník Figi25
Vloženo 13.9.2012
Aktualizováno 23.11.2016

Vloženo: 15.05.2018, Uskutečněno: 20.04.2018, Zhlédnuto: 15x

Ahoj všem,

tři týdny zpátky jsem vyzkoušel novinku Aprilia Shiver 900, bohužel jen na 25 minut v pátek odpoledne . Postřehy jsou ve skrz pozitivní, i za tak krátkou dobu, ale upřímně chtělo by to déle, když se člověk rozhoduje, jestli ji koupit. Ve zkratce. Posed, stupačky řídítka vše tak jak má být. Měřím 180 cm a nohy jsem dal v klidu na zem. LCD display velice pěkný a viditelný i za silného sluníčka. Display se mění podle intenzity světla. Brzdy velice silné na první dojem, ale žádné kousavé. Jsou tam radiální třmeny, včetně panceřových hadic. Podvozek stavitelný, nejspíš nastaven z výroby, velmi příjemný na sportovní jízdu, ale ne vůbec tvrdý. Co se jízdy týče, jsou tam tři mapy, Rain, Tour a Sport. Na začátek jsem jel na tour, stejný výkon jako sport, jen by to mělo byt o něco jemnější. Na dvouválec do V vůbec necuká a dá se jet bez vibrací i ve 2 tisíc otáčkách. Po prokličkování městem jsem přepnul jednoduše na sport. Velká změna nenastala, ale byla cítit větší chuť, ale bez cukání, ne jak je zvykem u nových motocyklu. Motorka ještě nebyla úplně zajetá, ale mohl jsem točit do 6,5 tisíc otáček, naštěstí u této motorky znamená mít dispozici 90Nm! Můj rozsah otáček se pohyboval od 3 tisíc do 6,5 tisíc otáček. Často jsem musel řadit, ale bylo to strašně zábavné. Motorka dělala přesně to, co jsem chtěl. Krásně prděla do výfuku  Podvozek fungoval, nic mi nevadilo naopak jsem si to užíval. Má pouze 70 Kw, na 900 ccm není mnoho, ale mne v ten moment vůbec nepřišlo, že bych potřeboval více. Ano, nemá tak „brutální“ zátah, jak MT09, ale to vůbec není potřeba, Shiver umí jet taky rychle a k tomu zatraceně zábavně a ještě funguje jako celek bez nějakých špatných vjemu.. Shiver podle mě má co nabídnout jak začatečníkový, díky přepínatelným mapám tak zkušenému, kterého bude vážně bavit a užívat si tu celkovou harmonií. Podvozek, brzdy a motor koresponduje z celkovou stavbou a ještě opravdu vážně moc pěkně zní i bez láďaku. Takže když si chce někdo koupit novou motorku a nechce začít na 125ccm nebo 500ccm, a půjde rovnou do Shivera 900, tak mu může vydržet hodně dlouho, protože bude získávat zkušenosti sní a přitom tě bude bavit i potom, když budeš vyježdění, a pořád ti bude mít co nabídnout a hlavně bude fungovat. Ano po čase výkon bude chybět, ale to už bys musel jít rovnou do Tuona, aby nechyběl.  Mě hodně bavila a vracet jsem ji nechtěl. Mám trošku zvláštní pocit, z toho jako zájemce o moto, si ji můžu projet, jen na 25 min. Mám v hledáčku i jiné motorky a chtělo to určitě projet na delší dobu, abych byl na 100% rozhodnutý, jestli to je ta pravá. Přece jen na dnešním trhu je mnoho skvělých motorek v této kategorií. Tak uvidíme. Ještě budu mít možnost vyzkoušet hlavní konkurenci MT09, Kawa Z900. Ani fotku nového Shivera jsem nestihl.

• Cagiva Mito 125 Evo

Po delší době jsem vyjel na motorce. A hned se naskytla příležitost vyzkoušet sen mnoha puberťáku, včetně mě Nikdy jsem neřídil 2 dvoutaktní motorku, a můžu říct, že i dneska je to velice zábavná motorka, a pokud bych

Vloženo: 10.09.2018
    Uskutečněno: 07.09.2018
  • Suzuki festival

Půjčené GSX-S750, SV 650 X a Vstrom 1000. byl jsem hodně zvědavy na S750, z důvodu, že střední kubatura mě zajímá a dva roky zpátky jsem řídil litrovou verzi, která jak je známa cukne pří otočení plynu. Měl jsem letos m

Vloženo: 01.07.2018
    Uskutečněno: 01.07.2018
  • Enduro kurz s Přijďte se projet

Ahoj všem napíši Vám pár řádku o motoškole, kterou jsem absolvoval. Tento typ kurzu jsem si moc přál, tak jsem ho dostal jako dárek od přítelkyně k narozeninám (s) Minulý rok jsem si jen tak lehce poprvé vyzkoušel o

Vloženo: 23.06.2018
    Uskutečněno: 22.06.2018