KTM 990 Adventure R (2010)

Vlastník firedawe
Vloženo 26.6.2016
Aktualizováno 20.12.2023

Vloženo: 26.04.2018, Uskutečněno: 01.02.2018, Stav tachometru: 54100 km, Zhlédnuto: 79x

Po loňské sozóně, poměrně vydatné na cesty a najeté kilometry, bylo nutné udělat důkladný posezónní servis a zároveň trochu zapracovat na novém designu mašiny.
Byl jsem rozhodnutý provést veškeré práce svépomocí, jako ostatně na většině svých strojů. Některé věci jsem dělal a měnil víceméně preventivně.
Malý výčet prací :
- výměna ložisek a gufer v kolech a rozetě
- výměna rozpěrek předního kola za nerezové
- výměna ložisek v krku řízení
- vyčištění, promazání ložisek uložení kyvky + nová gufera
- repase předních tlumičů ( nová gufera, prachovky, olej)
- výměna brzdové kapaliny a hydraulické kapaliny ve spojce
- výměna motorového oleje + filtry
- výměna chladící kapaliny
Potom přišly na řadu drobné úpravy praktického charakteru, aspoň jak to vidím já, co se týká mého cestování :
- montáž nového přídavného ventilátoru chladiče
- montáž tlumiče řízení
- montáž přemístění uchycení bočního stojanu
- montáž přídavné podsedlové nádrže http://www.radegarage.com/
- montáž vypínače světel
- montáž a zapojení přepínání modů tachometru na řidítka
- montáž vypínače přímého ovládání větráků chladiče
No a nakonec přišly úpravy víceméně designového rázu, měl jsem už od podzimu nějakou představu, takže za pomoci několika přátel se postupně realizovala i tahle část:
- nové sedlo
- nová maska s bixenonovými čočkami http://www.radegarage.com/
- výfukový systém 2-1 a koncovka umístěná v "Dakar stylu"
- plastové kryty rámu
Hrál jsem si se vším postupně přes celou zimu, jak jsem měl zrovna chuť a potřebné součástky a taky nápady. Věřím, že po mechanické stránce je Kačena připravena na další sezónu poctivě a dostatečně a cestování s ní bude teď zase trošku vychytanější a příjemnější. A taky teď podle mě vypadá zase o trochu atraktivnějc a ne jako tuctovka ( i když popravdě eRkovej Advík nevypadá tuctově ani v sérii )

Jara11x (0) napsal 23.07.2019 v 08:34

Paráda
taky by mě zajímal ten tlumič řízení, dáš nám info co je to zač kde na něj mrknout.
Dík.

bacaono (0) napsal 05.07.2018 v 12:33

Pekná práca!
Môžeš dať nejaké podrobnosti o tej montážnej sade na tlmič riadenia?
Dík.

firedawe (9) napsal 03.05.2018 v 21:37

Jj, vejde, dělal mi to Vláďa Kopánek, vlastně podle původní Advy 950 Radeho, a jedno z kritérií bylo, aby to nevadilo držákům kufrů. Mám držáky od Big Huskyho a kufry BGV a všechno sedí jak prdel na hrnec.

_zdenda_ (0) napsal 03.05.2018 v 21:19

Ten svod se ti s koncovkou výfuku vejde pod nosič kufrů?

Lukinzu (0) napsal 02.05.2018 v 14:51

Hondě velká paráda , jen dotaz, sedlo jsi jen nově přešil, nebo koupil nové, případně kde? Moc díky za info

Sete (36) napsal 27.04.2018 v 07:40

• Loučení a prodej

Koncem srpna jsme se s královnou po skoro 7 sezónách a nespočetně zážitcích rozloučili, 2 mašiny prostě držet nemůžu.

Typ: Prodej
    Vloženo: 20.12.2023
    Uskutečněno: 30.08.2023
    Tachometr: 122000km
  • GIBRALTARSKÝ HATTRICK

Po červnovém výletu do Bosny a Černé Hory, jsem měl v plánu ještě v srpnu Albánii. Bohužel jak je to zvykem, kamarádi na poslední chvíli změnili plány, tak to vypadalo na klasickou sólo jízdu, ale na poslední chvíli jsem

Vloženo: 24.04.2018
    Uskutečněno: 10.09.2017
  • BOSNA A MONTENEGRO

Po pozvolném seznamování s novým strojem a malém výletu na Slovensko, přišel čas vyrazit kousek dál. Po pročítání různých cestopisů a shlédnutí nespočet videí na Youtube,jsem se rozhodl pro cestu do Bosny a Černé hory. J

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.11.2017