Jawa 250 Travel (2008)

Vlastník AlešT.
Vloženo 25.5.2008
Aktualizováno 28.8.2018

Vloženo: 18.09.2017, Uskutečněno: 18.09.2017, Stav tachometru: 21700 km, Zhlédnuto: 20x

Již v roce 2011, kdy jsem použil K&N filtr, jsem byl nucen přetryskovat. Ačkoliv byla s továrním nastavením a původním molitanovým filtrem směs příliš bohatá (černé svíčky, vysoká spotřeba), tak po použití K&N filtru, byla směs chudá.

Z původní hodnoty hlavní trysky 88, jsem zkusmo zvolil velikost 96.
Dle barvy svíček to bylo OK, ale na plný plyn v max. otáčkách už motorka neměla původní výkon, cukala jako kdyby docházelo palivo.

Po výměně vyfuků jsem letos najel cca 1500 km, převážně v parném létě. Přiznám se, že s určitou nejistotou a rukou připravenou na spojce.
Svíčky sice byly zcela bílé, ale nenesly známky extrémních teplot.
Nutno uznat, že v Hondě a dnes v Číně, mají chlazení motoru zmáknuto dobře. A v Táboře vyrábí skvělé svíčky.

Zakoupil jsem trysky vel. 105, motorku projel kolem baráku. Cukání v maximálních otáčkách zmizelo, motorka dosahuje své maximální rychlosti 110 km / h s větší jistotou.
Až něco nejezdím, zase kouknu na svíčky a rozhodnu, jestli přidám, nebo ne.

Srpen 2018
Mám od výměny něco najeto a zdá se, že velikost trysek jsem celkem trefil. Ostatně originální manuál od Hondy uvádí taktéž velikost hl. trysky 105.
I s o jeden zub větším primárním kolečkem motocykl dosahuje své max. rychlosti a výkonu při max. otáček 8000, dokonce jde až na 9000, při větru v zádech apod.

Spotřebu neměřím, ale jistě je v normě.

Pokud se někdy dostanu na odborné seřízení, významnou změnu již čekat nelze.

• 2018 aneb 10 let spolu

Co říci o motocyklu Jawa 250 Travel po deseti letech? Je to stroj, který konstrukčně vychází ze 70. let. Konkrétně z Jawy 350, typ 634. Motor pochází ze stejné doby, ale s Jawou nemá nic společného. Je kopií z Hondy C

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.08.2018
    Uskutečněno: 07.08.2018
  • Výměna tachometru MMB

K rozhodnutí vyměnit tachometr při 22000 najatých km, mě přivedl můj známý, kterému jeho elektronický tachometr vypověděl službu. Měl najeto kolem 10.tis. km, tachometr ukazoval nesmysly, rafička lítala, jak chtěla, nak

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.07.2018
    Uskutečněno: 29.07.2018
  • Jeseníky - Šerák

Jen krátký záznam z výletu do Jeseníků. 1.7. 2018 Rodina jela Fábií 1.2 HTP, které jsem s přehledem stačil :) Na vrchol Šerák vede nejprve čtyřsedačková a poté dvousedačková lanovka. Levná není, ale nahoru se vyplatí

Vloženo: 29.07.2018
    Uskutečněno: 29.07.2018